עוצרים את הכפייה הדתית בקניון מול החוף - הוילאג׳ בחדרה

עוצרים את הכפייה הדתית בקניון מול החוף - הוילאג׳ בחדרה

מספר חתימות

3
 
10,000  
פורסם בתאריך: 24/01/2024
 

שמים סוף לכפייה הדתית!

מתחילים ממול החוף הוילאג׳.

לאחרונה הופר הסטטוס קוו בצורה בוטה ע״ הנהלת מתחם הקניות מול החוף הוילאג׳.

המתחם משרת את תושבי אזור העיר חדרה, ומכיל מספר רב של חנויות מכל הסוגים. הוא משרת תושבים מכל המגזרים.

מדובר במתחם פתוח אשר מכיל מסעדות. לאחרונה נכפה על המסעדה היחידה שהיתה פתוחה בשבת, מסעדת ״פאט ויני״, להוציא תעודת כשרות ולסגור בשבת. המסעדה היתה מוקד עליה לרגל של ממש בימי שישי, כאשר הייתה מענה לצורך של ציבור גדול לארוחות/משלוחים בימי שישי.

עצם הסגירה הזו מכעיס כל כך מהסיבות הבאות:

1. הפרה בוטה של סטטוס קוו, המסעדה עבדה כמספר שנים והצליחה, כעת משנים את האיזון הקיים לטובת הציבור הדתי, שגם כך לא נמצא שם בשישי. עצם תעודת הכשרות ישנה את צביון המסעדה, את האוכל שתציע, ובעצם ישנה דרמטית את כל המרקם במתחם הקניות.

2. מדובר בכפייה דתית בצורה הכי מפורשת שיש, לדברי המסעדה ההחלטה *נכפתה* עליה, על מנת שלא יפנו אותם מהמתחם. כאמור, המסעדה מאד מצליחה כיום, והשנוי הזה לא היה דרוש כלל. כעת בעלי המסעדה בחרו בדרך הזו תוך לקיחת סיכון ששינוי הצביון יפגע בהצלחה הנוכחית של המסעדה.

3. עצם הרעיון לדרוש שינוי צביונו של עסק כדי שציבור מסוים ירגיש יותר נח הוא מעוות. זכותם של אנשים שומרי כשרות מחמירה לבחור בכך ולקיים את אמונתם. יש לתת בחירה לכל עסק להחליט כיצד הוא נוהג. לכפות עליו כשרות כדי שאנשים שבוחרים באורח חיים מסוים יוכלו ללכת אליו, תוך התעלמות מהצד השני של המטבע, הפגיעה בציבור החילוני שלא יוכל יותר ליהנות מהמקום כבעבר, היא חוצפה מהמעלה הראשונה.

הדרך היחידה למנוע את הכפייה הדתית ההולכת ומתרחבת מיום ליום היא להצביע ברגליים.

כל מי שמתחבר לעצומה הזו, ראוי שלא יגיע אל המתחם יד שהסטטוס קוו לא יחזור אל כנו. הכח הגדול ביותר של הציבור החילוני הוא הכלכלי ויש להשתמש בו. 

אין ספק שאם המתחם ייפגע כלכלית, הנושא יוסדר בצורה הגיונית.

בהצלחה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו