קמין עצים בגן יבנה - סכנה בריאותית

קמין עצים בגן יבנה - סכנה בריאותית

מספר חתימות

עד כה נאספו: 9 חתימות.
פורסם בתאריך: 23/01/2022
 

קמין עצים הפך להיות נפוץ יותר ויותר ביישובים קהילתיים ואיכותיים כדוגמת גן יבנה.

אך אנשים אינם מודעים לנזקים הבלתי הפיכים לתינוקות שלנו, לילדים שלנו, למבוגרים והקשישים ובעצם לכולנו.

אנו החתומים מטה, פונים לראש המועצה מר' דרור אהרון ולכל הנוגעים באיכות הסביבה במועצת גן יבנה, בדרישה לטפל במפגע קמיני העצים.
 
 
 
קמיני עצים מחממים אחוזים בודדים מהבתים בישראל, ובכל זאת על פי נתוני המפל"ס אחראים לכ-30% מפליטות זיהום האוויר החלקיקי בחודשי החורף.
 
בנוסף הם פולטים חומרים מסרטנים; הם אחראיים ל-7% מפליטות הבנזן בישראל, 5% מפליטות הקדמיום, 4% מהעופרת ו-21% מפלטות הבנזו-א-פירן בישראל בשנה, כל זאת בחודשי ההפעלה בחורף בלבד.
 
במצב ״אידאלי״, קמין עצים מעולה על פי תקנים מחמירים ביותר, פולט פי 37 יותר חלקיקים מזהמים מאשר קמין נפט, שנחשב למזהם בעצמו.
 
איסור השימוש בקמיני עץ כבר בחורף הקרוב יפחית, בהחלטה אחת, את פליטת זיהום האוויר החלקיקי בחורף בכ-30%.
 
ועדת מומחים ציבורית בראשות פרופסור לוריא שהוזמנה על ידי המשרד להגנת הסביבה, המליצה חד משמעית לאסור הפעלת קמיני עץ בישראל.
 
אנו קוראים לכם לפעול למיגור תופעת קמיני העצים בגן יבנה באמצעות תקנות וחקיקה מתאימה בחוקי עזר עירוניים שתאסור את השימוש בקמיני עצים בישראל.
ולעת עתה, עד שיחוקקו חוקי עזר, אנו מפצירים בכם לפחות להעלות את המודעות בשלטי חוצות לציבור ביישוב כדי להגביר את המודעות לסכנות של השימון בקמין עצים, כפי שמועצות אחרות כגון הוד השרון, פרדס חנה כרכור ורבות אחרות כבר עושות, ייתכן ואנשים לא עושים זאת בזדון וכלל אינם מודעים לנזק שהם גורמים בעצם שימוש בקמין עצים. 
ניתן להסב את השמין עץ לקמין סולר וקמין הפועל על גז אשר עושה את אותה הפעולה אך עם פחות סרטן וזיהום אוויר. 
 
בתודה מראש, תושבי גן יבנה כולה -גם חסרי הישע שאינם יכולים להשמיע את כולם אך מבקשים להיות בריאים ביישוב שלנו. 
 
***********************************************************

מידע שימושי נוסף -

מכירים את זה שאתם מסתכלים על ארובה של תחנת חשמל ושואלים את עצמכם – כמה חומרים מסרטנים הדבר הזה פולט?המשרד להגנת הסביבה בדוח הפליטות השנתי שלו דיווח על נתון מטורף.הם לקחו את כל פליטות המסרטנים לאוויר של כל תחנות החשמל בארץ במשך כל השנה (יצור חשמל לבתים ולתעשיה ביחד) ואת פליטות המסרטנים של קמיני העצים בישראל במשך כל השנה (שמחממים ב – 4% מהבתים בישראל בלבד ומופעלים בעצם רק בחורף) וגילו שקמיני העצים פולטים פי 4 יותר מסרטנים לאוויר.המשמעות היא שמי שגר בבית עם קמין עצים או ליד בית כזה, חשוף לכמות גדולה מאוד של מסרטנים. כמה גדולה? קשה לחשב. מוזמנים לנסות.הנה הקישור לדוח מפל"ס של הגנת הסביבה :

https://www.gov.il/BlobFolder/reports/prtr_report/he/prtr_13502_Miflas_book_2018%2009092019.pdf

כולם יודעים שהקמין מזיק – פשוט לא יודעים עד כמה..

״אי אפשר להמשיך לתת לילדים שלנו לעשן בכח! צריך להפסיק את הפשע של הקמיני עצים ״ לא מבינים את הקשר? קילו אחד של עץ שנשרף בקמין פולט מסרטנים לאוויר בכמות המקבילה לעד 220,000 סיגריות.כשהשכן שרף קילו אחד של עץ - זה כאילו כל ראשון לציון עומדת על הגג של השכן ...ומעשנת סיגריה.(הערה: בראשון לציון כבר לא מאשרים הקמה של קמיני עצים.... )

מצורף המידע של האגודה למלחמה בסרטן:

https://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=9983&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUPVaaOcX4g92BoV5cGFdWmdpnHxKAarRpzuwgGbz8MP0szaoowoXdxoCaUYQAvD_BwE

מצורף דף של שאלות ותשובות נפוצות - מוזמנות ומוזנים לקרוא ולהחליט מה הכי טוב בשביל בני ביתכם, ובשבילהו כקהילה

https://www.stopkamin.co.il/%d7%a2%d7%95%d7%91%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9d/

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו