שמים סוף להתעללות בפעוטות! דורשים תיקון מיידי לחוק המצלמות במעונות היום

שמים סוף להתעללות בפעוטות! דורשים תיקון מיידי לחוק המצלמות במעונות היום

מספר חתימות

446
 
100,000  

מטרתה של עצומה זו - דרישה לתיקונו המיידי של חוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות, תשע"ט-2018 שהתקבל בכנסת ביום ה24.12.18, באמצעות העלאת הנושא לסדר היום הציבורי והבאת הדברים לפתחם של הגורמים הממונים, להם היכולת והסמכות להביא לתיקון החוק, כגון שר העבודה והרווחה, שר המשפטים, השר לביטחון פנים וכל גורם רלוונטי אחר (לעיון בתקציר החוק כפי שמופיע באתר משרד הרווחה - לחצו כאן).

הדאגה לחייהם ובריאותם הפיזית והנפשית של ילדינו חסרי הישע, שאין להם יכולת להגן על עצמם, לספר שפוגעים בהם או לבקש עזרה, היא אחריות לאומית ואישית של כל אחד ואחת מאתנו.אנו מפקידים את הדבר היקר לנו מכל בידיים של אנשים שלרוב איננו מכירים, לא היינו עושים את זה עם הרכב שלנו, הבית שלנו, הטלפון הנייד שלנו! אבל אנו נאלצים לעשות זאת עם ילידינו ועלינו לעשות כל שביכולתנו להגן על ביטחונם, כי אם לא אנחנו, אף אחד אחר לא יעשה זאת עבורם. אל תגידו לי זה לא יקרה.כדי שלא תבקשו מהם סליחה עד סוף ימי חייכם, הצטרפו עכשיו לעצומה ואולי תצילו את חייהם ונפשם העדינה של הילד/ה, אחיין/ית, קרוב/ת משפחה, תלמיד שלכם מאותן חיות טרף שאורבות להן ומכתימות גננים וגננות רבות ונפלאות שעושות מלאכת קודש.

החתומים על עצומה זו, דורשים את תיקונו של החוק באופן מיידי, כך ש:

  1. יתיר גם הקלטת קול ולא רק ווידאו - תיקון סעיף 3(א) בחוק
  2. יחייב שמירת הצילומים לתקופה של 60 יום לפחות ממועד הצילום - תיקון סעיף 6(א) בחוק
  3. יחייב חיבור המצלמות לרשת התקשורת, אינטרנט ומתן גישה להורי הפעוטות הרשומים באותו גן/פעוטון - תיקון סעיף 6(ב)
  4. יוסר או יתוקן סעיף 7 לחוק בכללותו, הסעיף אוסר את הצפייה ו/או הקלטה של התכנים המצולמים או שצולמו במצלמות אליהן יש לו גישה. אנו דורשים להסיר או לתקן את הסעיף כך שהדבר יהיה מותר להורי הגן שילדיהם נמנים בין ילדי הגן/פעוטון - סעיף 7(א)(ב)(ב.1)(ב.2)(ב.3)(ב.4)
  5. יותר השימוש של ההורים במצלמות הגן לרבות צפייה והקלטה של התכנים לצורך מניעת ו/או דיווח על חשד לאירועי אלימות, בהינתן הסכמתם של 51% ומעלה מהורי הפעוטות הרשומים בגן/פעוטון - סעיף 11(3)

 

ניתן לומר שחוק התקנת המצלמות, חוטא לחלוטין למטרה לשמה נחקק, אומנם החוק מחייב בעלי פעוטוני יום להתקין מצלמות, אך באותה נשימה פוגע פגיעה אנושה ביכולת הפיקוח והשימוש במצלמות לניטור המתרחש בגנים ואיתור אירועי אלימות קשים כנגד פעוטות חסרי ישע, כאשר אוסר את הגישה אל המצלמות של כל גורם שאינו חלק ממשטרת ישראל, רשויות התביעה וגורמי הפיקוח. למעשה הגורמים היחידים להם גישה כזו או אחרת אל המצלמות והחומרים, הינם גופים שהדבר אינו במרכז סדר היום שלהם, ידועים ככאלו הסובלים מעומס גדול בעבודתם וממחסור מתמיד בכח-אדם הפוגע ביכולתם למלא את כל משימותיהם ביעילות ובמהירות ולכן יש להחזיר את יכולת הפיקוח והניטור, גם לידיהם של הורי הפעוטות.

הטענה כי מצלמות אינן מונעות אירועי אלימות, אינה ניתנת לאימות, אך ניתן לומר בסבירות גבוהה ביותר כי אלמלא אותן מצלמות והגישה של הורי הפעוטות אליהן, לא היינו נחשפים לאותם מקרי אלימות מזעזעים שאנו נחשפים אליהם שוב ושוב ושוב וייתכן שאף היינו משלמים על כך בחיי אדם.

ברור לכל כי למרות חשיבות זכותו של כל אדם לפרטיות, יש חשיבות גדולה יותר לביטחונם של פעוטות חסרי ישע (וכך גם מציג זאת החוק בלשונו "תוך שמירה, ככל האפשר, על כבודם ופרטיותם של הפעוטות, של העובדים במעון ושל כל אדם אחר הנמצא במעון.")

מצטרפים לעצומה, משנים את החוק ומשנים אותו עכשיו!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/11/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
10/11/2020
העצומה נפתחה