מוסד ממשלתי צריך להיות מפוקח!

מוסד ממשלתי צריך להיות מפוקח!

מספר חתימות

1,098
 
10,000  

שלומות.

רכבת ישראל היא מוסד ממשלתי, וכמוסד כזה, עליו להגן על זכויות כלל האזרחים!

״הרכבת פעלה כחלק ממשרד התחבורה החל מקום המדינה. ב-1988 פעילות הרכבת הועברה לרשות הנמלים והרכבות. בדצמבר 1996 החליטה ממשלת ישראל על הפרדת הרכבת מרשות הנמלים והרכבות, והקמת חברת רכבות ממשלתית. ב-2003 נוסדה חברת "רכבת ישראל" בע"מ

ביום שישי הזה נחבטתי על ידי חמישה מעובדי רכבת ישראל. ״וודאי נשאת נשק״ אתם חושבים. ״וודאי הזרקת לעצמך סמים״, שיערתם. ״אולי אנסת מישהי בתחנת הרכבת״ ״אולי גנבת ארנק לזקנה״! ועוד ועוד ועוד... ובכן, לא נכון. כל מה שעשיתי, היה לפנות למנהל התחנה בבקשה לליווי ברכבת, כי אני נכנס להתקף. מנהל הרכבת ניסה להוציא אותי מהתחנה, כשהתברר לו שאני רוצה לעלות על הרכבת ולא לצאת מהתחנה, הוא שלח את העובדים הבריונים שלו, שיוציאו אותי משם בכח.

״רגע אחד, מר כותב עצומה! איזה מין התקף זה?״ ובכן, אני נכה, אוטיסט למען האמת, לעיתים, לא כל כך נדירות, אני נכנס להתקפי חרדה/פאניקה או זעם. בתור אדם הגיוני, פחות או יותר, שלא רוצה להבהיל את הסביבה, פניתי לעזרה.

העובדים הבריונים של הרכבת התחילו לקחת אותי לכיוון השער בכוח. התנגדתי והם הפעילו יותר כח. ביקשתי שיעזבו אותי והם הפעילו עוד כוח תוך כדי שהם צועקים עלי להרגע. ובכן, האם מישהו אי פעם נרגע מזה שצעקו עליו להרגע? אני חושב שלא... הם החזיקו אותי בידיים וברגליים, תוך כדי שאני בהתקף מטורף, בוכה וצועק שיעזבו אותי, הם מצדם אמרו שהם עוזרים לי. ככה הם לקחו אותי לחדר קטן והחזיקו אותי עד שאני אפסיק. בתור מישהו שכרגע נמצא בהתקף, בלתי נשלט, מפוחד, לא יכולתי להפסיק ולא נרגעתי. בעטתי לאחד מהם בביצים ונמלטתי.

״אז מגיע לך״ לא, לא מגיע לי, אמרתי שאני אוטיסט, שאני בהתקף ושיעזרו לי, כשלא עזרו לי ביקשתי ובכיתי שיעזבו אותי, כשלא עזבו אותי, ניסיתי לברוח, אם היו עושים כזה דבר לבת שלכם, הייתם אומרים, ״כל הכבוד איזו גיבורה״.

השומרים הבריונים רדפו אחריי, תפסו אותי, הפילו אותי לרצפה וגררו אותי בכוח אל מחוץ לתחנה. שם כיוון שעדיין התנגדתי, הפילו אותי על הרצפה, דרכו לי על הראש והחזיקו לי את הידיים והרגליים. כל זה תוך כדי שאחד מהם צילם אותי. צרחתי לעזרה, צעקתי, ביקשתי שישחררו אותי. הם התקשרו למשפחה שלי, כי היה עליי טלפון, חבריי המשפחה אמרו להם, כולם שיעזבו אותי. אבל כמובן שהם לא הקשיבו והמשיכו להחזיק אותי בטענה שאני מנסה להתאבד!

הם הזמינו משטרה ואמבולנס, השוטרים אזקו אותי והפרמדיקים הזריקו לי משהו ליד, תוך כדי שאני צורח לעזרה ומתחנן שיעזבו אותי כבר. חסר כוחות, הם גררו אותי, אזוק בידיים וברגליים לאמבולנס, מסומם מהחומר שהזריקו לי.

עכשיו אני שואל, זה נראה לכם הגיוני?! נראה לכם הגיוני שככה חברה ממשלתית מתייחסת לאנשים נכים?! אני דורש להחליף את כל העובדים בתחנת הרכבת של נתניה. חוץ מזה, אני רוצה שיעשה פיקוח חמור יותר על מי הם מכניסים לעבוד בחברה הזו, ושבמהלך ההכשרה לעבודה העובדים לעתיד ילמדו מה עושים במצבים כאלה ואיך מתייחסים לבעלי מוגבלויות נפשיות. הרי אם היה מדובר באדם בלי רגליים, שמבקש עזרה ושירחיקו ממנו מטרדים שעלולים לסכן את שלום הנוסעים, גם אם לא היו עונים לבקשתו, בטח לא היו משכיבים אותו על הרצפה ודורכים עליו, בטח גם לא היו חושבים שהוא מנסה להתאבד!

בבקשה, אשמח מאוד אם תחתמו על זה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/02/2019
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
12/02/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/02/2019
העצומה נפתחה