התחשבות בתושבים בתוכנית שיפוץ רחובות ערבי נחל/עלית הנוער

התחשבות בתושבים בתוכנית שיפוץ רחובות ערבי נחל/עלית הנוער

מספר חתימות

271
 
1,000  

לפני 3 ימים הוצגה בפני תושבי שכונת נחלת יצחק התוכנית לשיפוץ רחוב ערבי נחל ועלית הנוער.

בעוד שאנחנו מברכים על השיפוץ, בייחוד בהקשר לתשתיות, הרי שהתוכנית שהוצגה לנו פוגעת מאד בתושבי השכונה והרחובות המשופצים, ואנחנו קוראים לעיריה לבחון מחדש את תוכנית השיפוץ.

הפגיעה בתושבים היא מהסיבות הבאות:

1. כבר כיום במקטע המיועד לשיפוץ, המבוסס על שני נתיבי תחבורה לכל כיוון, יש תנועה כבדה לאורך כל היום, כנתיב מרכזי לגבעתיים ושכונות מזרח העיר. השיפוץ המיועד כולל הורדת נתיב אחד עבור תחבורה ציבורית, אשר יגרום לפקקים קשים אפילו יותר לאורך כל היום, מה שיגרום לסבל הן של הנוהגים והן של תושבי השכונה והרחוב בעקבות הרעש, הצפירות והפיח, כאשר כלי הרכב יזחלו לאיטם ברחוב.

2. למרות שלא נוסף נתיב תנועה במקטע המשופץ, יבוטלו בו כ-40 חניות שלא לצורך כאשר כבר כיום יש בעית מחסור בחניות באיזור. רוחב המדרכה הקיים כיום מאפשר מעבר חופשי להולכי רגל ולהורים עם עגלות ילדים. הרחבת המדרכה מבורכת ככלל, אך לא על חשבון ביטול כל כך הרבה חניות. כל הורה שיתבקש לבחור בין מדרכה רחבה יותר או לחפש חניה כשחוזרים עם ילדים עייפים ו/או קניות לבית, ואז גם להסחב עם הילדים והקניות למרחק גדול, יבחר בחניה ללא עוררין. תושבים רבים בשכונה עובדים מחוץ לעיר, כך שתחבורה ציבורית היא לא הפיתרון הנמתאים להם כיום. צימצום משמעותי של אפשרויות החניה הוא פגיעה קשה באיכות החיים של התושבים.

 לאור זאת אנחנו פונים לעיריית תל אביב כדי שהיא תבחן מחדש את תוכנית השיפוץ, ותבצע את ההתאמות הנדרשות כדי לפנות את הפגיעה הקשה באיכות החיים של תושבי השכונה והרחובות המשופצים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/06/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/06/2024
העצומה נפתחה