שדה סולארי? לא על הראש שלי!

שדה סולארי? לא על הראש שלי!

מספר חתימות

243
 
200  

                        לֹא להקמת שדה סולארי על שכונות יובלים בכרכור

 הגר פרי יגור וחברי מועצת פרדס חנה,

אנו קוראים לכם לתמוך ולשתף עם התושבים פעולה במאבקנו.

היישוב כרכור הוא מפינות החמד האחרונות שנשארו בארץ, יישוב בניחוח כפרי ששומר על שדות פתוחים, שטחים ירוקים, החי והצומח. מרבית תושבי כרכור הגיען ליישוב בזכות מיקומו ואופיו הכפרי והשקיעו ממיטב כספם ומרצם להפוך אותו לבית אחר ושונה בנוף הישראלי, בית שקט שדוגל בחינוך לערכי הארץ, לטבע, לחי ולצומח.

בית שמחנך את ילדינו ושם דגש על הצד החינוכי והערכי ועתיד המשאב היקר שהופקד בידינו על חשבון הצד החומרי והעכשווי.

כניסת יזמים חיצוניים בעלי אינטרס כלכלי והפיכת השטחים הירוקים שמסביבנו ליצירת ממון על חשבון הירוק והצומח תנחית מכה אנושה על השקעת רבת שנים ועל חינוך וערכי הדור הבא בפיסת ארץ זו.

בשנה הקרובה עתיד להיות מוקדם בשדות כפר פינס הגובלים בשכונת יובלים שדה אגרו- סולארי.

מתקני השדה (מפלצות ברזל וזכוכית בגובה 6 מטר!) עומדות לשנות לחלוטין את הצביון הכפרי של השכונות במזרח כרכור ולפגוע במאות תושבי המועצה שנהנים לבלות בשטחים הללו על בסיס יומיומי.

  1. הפגיעה הנופית שהתוכנית יוצרת חמורה מאוד - מדובר בשדה ענק (כ100 דונם) ובמתקנים גבוהים מאוד (6 מטר). כל צמחיה שתישתל כחיץ לא תוכל להסתיר מתקנים בגובה כזה.
  1. רק לפני שנה (!) הוקם בהשקעה רבה שביל סובב פרכו״ר שעובר בצמוד לשטחים המיועדים. הנוף המקסים שנשקף כיום מהשביל הולך להפוך לנוף תעשייתי במחי יד .
  1. תשתית החשמל התומכת במתקן תהיה עילית ולא מוטמנת. בנוסף למתקני השדה, השטח יהיה מרושת בעמודי חשמל, כולל חיבורים לקווי מתח גבוה. כ תיווצר עוד פגיעה נופית משמעותית ביותר!
  1. יתכנו גם מפגעים נוספים, כמוסינוור וחום, שמידת חומרתם אינה ברורה כרגע.

ברבות השנים ועם פגעי מזג האוויר, המתקן שנראה חדש יפה בהדמיות יהפוך לפסל אנטי סביבתי חלוד, מוזנח ומכוער. דיי להרחיק 100 מטר מזרחה לכיוון חממות כפר פינס הקיימות ולראות את ההזנחה רבת השנים, החלודה והעזובה. כך יהיה גם גורלו של מתקן זה.

                                  ראש המועצה, הגר פרי יגור,

                זה הזמן לשלב איתנו, התושבים, ידיים ולהוביל את המאבק!!!

  • פגשי במהירות את מטה המאבק ועמדי עמנו בקשר ישיר ורציף.
  • שתפי איתנו פעולה בהגשת ההתנגדות לתוכנית
  • צרי והובילי שיתופי פעולה מקומיים ופעלי יחד עם ראש מועצת מנשה.

השדות הללו הם איכות החיים שלנו. של כולנו. הם אזור פתוח שכולנו נהנים ממנו - בריצה, ברכיבה, בטיולים ומהנוף. לא עוד! גדרות ותשתיות חשמל יכסו את השטח, יכערו אותו וימנעו מעבר של אנשים ובעלי חיים. חשוב לדעת, ישנם ראשי מועצות שמתנגדים קטגורית לכל שדה סולארי שמתוכנן לקום בשטחם בגלל הפגיעה הנופית שהוא יוצר. אין סיבה שאנו נשלים עם תוכנית כזו שתהיה בכייה לדורות!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/07/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/07/2022
העצומה נפתחה