סכנה בריאותית והרס סביבתי,בואו נעצור את זה עכשיו!

סכנה בריאותית והרס סביבתי,בואו נעצור את זה עכשיו!

מספר חתימות

285
 
400  

שמים סוף לסיכון בריאותנו! שמים סוף לפגיעה בסביבה!

עיריית תל אביב מפזרת בעיר חומרי הדברה, כימיקלים רעילים ביותר, במטרה לקטול עשבים וצמחי בר. חומרים אלו מהווים סכנה תברואתית חמורה המשליכים ישירות על בריאותנו, על הסביבה ועל בעלי החיים.

אז מה הבעיה בעצם?

- קוטלי העשבים הינם רעילים ופיזורם באוויר ובסביבה יכול לסכן מאוד את בריאותנו,במיוחד ילדים אשר יכולים לגעת בצמח אשר הרגע רוסס ,להכניס יד לפה ולחטוף הרעלה. גם חיות כמו כלבים וחתולים נמצאים בסיכון בגלל אותה סיבה

- רבים מהחומרים הללו נחשבים מסרטנים ואחד מהם-ראונדאפ- הוכח מחקרית כגורם אשר מעל את הסיכון לחלות בסרטן והשימוש בו כבר הופסק בהרבה מדינות מסביב לעולם

- לחומרים יש השלכות רבות מעבר לפגיעה באותה צמחיית בר. הם מרעילים את האדמה ,חלקם לשנים רבות, פוגעים ומסכנים חרקים,רכיכות,ציפורים,קיפודים וחיות בר רבות אחרות,אשר נחשפות לחומר ונפגעות בין  בצורה ישירה ובין עקיפה

- החומרים  מאוד מסוכנים ורעילים לסביבה מימית. בהגיעם למקורות מים בעיר (הירקון,הים)הם יוצרים פגיעה קשה וארוכת טווח בבעלי החיים והצמחים והרס למערכת האקולוגית. על חלק מהחומרים כתוב במפורש שאסור להשתמש בהם באזור שפלת החוף עקב חשש להרעלת מי תהום(!!!)

- צמחיית הבר אותה העירייה מרססת הינה חלק חשוב מהמערכת האקולוגית והטבע בעיר,ומהווה חלק חשוב בחייהם של מאות מינים של חיות בר בסביבתנו. אותה צמחייה גם משפרת את איכות האוויר ומורידה את רמות זיהום האוויר בעיר.

אנחנו מבקשים מהעירייה להפסיק את השימוש והריסוס- אין שום סיבה לסכן את בריאותנו ,לפגוע בכל כך הרבה בעלי חיים וצמחים ולזהם את הסביבה.

צמחיית הבר הינה חלק מהנוף והטבע העירוני והרבה מתושבי העיר נהנים ממנה, מהפריחה שלה, מהאוויר אותו היא מנקה ומשלל ההשלכות הסביבתיות החיוביות שהיא מייצרת. אנחנו רוצים לחיות עם רגישות והתחשבות לסביבה ולבעלי החיים בה.

בבקשה חיתמו ועיזרו להפיץ את העצומה! 

*גם אינכם תושבי תל אביב חתימתכם חשובה* 

תודה רבה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/04/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
28/03/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
26/03/2019
העצומה נפתחה