מאבק הסטודנטיות.ים של סמינר הקיבוצים

מאבק הסטודנטיות.ים של סמינר הקיבוצים

מספר חתימות

63
 
1,000  

לכבודמשרד האוצר (ות"ת)המועצה להשכלה גבוההועד ראשי המכללותהתאחדות הסטודנטיות.יםאגודת הסטודנטיות.ים של מכללת סמינר הקיבוצים

אנחנו סטודנטיות.ים ממכללת סמינר הקיבוצים חיים ומרגישים כבר תקופה ארוכה מציאות מורכבת ומטלטלת, בדומה לרוב אנשי ונשות העולם. אי אפשר להתעלם מהעובדה שמגפת הקורונה נכנסה לחיינו ושיבשה את מהלך החיים שאותו דמיינו לעצמנו. בתוך מציאות כזו, הגיוני לצפות מהמנהיגים שלנו לחבק, לדאוג, להקשיב ולתת. לדעתנו, רבים מאזרחי ישראל מרגישים נטושים; אנחנו מרגישים נטושים לא רק על ידי ההנהגה (הרחוקה והבלתי-מושגת הקרויה "ממשלה") שנראה כי מתקשה לקבל החלטות ולהניע את הספינה המטולטלת הזו בסערה, אלא גם על ידי ההנהגה הקרובה אלינו ביותר, מכללת סמינר הקיבוצים, והגורמים המשפיעים באופן ישיר על קבלת ההחלטות בתוכה: משרד האוצר (ות"ת), המועצה להשכלה גבוהה וועד ראשי המכללות. כבר סמסטר שלם ועוד שבועיים שלמים אנחנו מתמודדים בתוך מציאות המצפה מאיתנו להתנהל "כרגיל" הן באופן התפיסה הקונקרטית של הלימודים שלנו (למשל שכר לימוד אל מול מספר השעות שמגיע לנו לקבל) והן באופן התפיסה המהותית (למשל לימודי מחול ותיאטרון שכאילו ניתן ללמוד בזום). ציפייה ממוסדת זו, לפי דעתינו, נטועה עמוק בהנחה מעוותת הרואה בלימודים אקדמאיים מסויימים פחות חיוניים, לימודים שניתן לדחות את הטיפול בהם עוד ועוד באופן לא שקוף, לא הגון ובריוני.

שביתת "הסגל הזוטר" שפתחה את שנת הלימודים הנוכחית, ביטלה לרבים מאיתנו יותר ממחצית מהקורסים שאנו אמורים לקבל. גם כאן, אנו מתבוננים בהתנהלות דחיינית, המתעלמת באופן בוטה מהנפגעים בקצה: המרצים השובתים ואנחנו, הסטודנטיות,ים. אנו מחזקים.ות את שאר הסטודנטים.ות במכללות השובתות שחלקם.ן חווים.ות כבר 4 שבועות (!) של שביתה. על השולחן יושבת לה הצעת פשרה אשר הוגשה על ידי התאחדות הסטו' ומבקשת מכלל צדדי המו"מ להפסיק את השביתה ובמקביל להמשיך את דיוני המשא ומתן. עד כה רק צד אחד (איגוד הסגל הזוטר) חתם על ההצעה. אנו רואים בחתימה זו צעד אותנטי ונחוש לדאוג לסטודנטיות.ים ולשמור על זכויותיהן.ם.

עצומה זו נועדה לייצר ביחד שרוצה פשוט ללמוד כמו שצריך, בצורה אנושית; ביחד שמעוניין להפסיק את ההתעלמות הבריונית הזו בצרכים שלנו; ביחד שרוצה להזכיר להנהלת המכללה ולמשרד האוצר שהם כאן בשבילנו, שבלעדינו הם כלום ושום דבר. אנו קוראות.ים להנהלת המכללה לייצר עבורינו אופק התואם את המציאות הנוכחית ולא מתעלם ממנה. אנו קוראות.ים לכם לא לפעול מפחד, אלא לפעול באומץ למען כל הערכים החרותים על דגל המכללה שלנו: הומניזם, שיוויון, דמוקרטיה. אנו קוראות.ים לכם להתנהל בשקיפות, בהגינות, לא באופן שותק ומשתיק, למען האמנות, למען החינוך ולמען המהות הכי יסודית של מי שאנחנו.

ציבור הסטו' לא מפסיק להיפגע בתקופה האחרונה והשביתה היא וידוא הריגה לעתידו של דור שלם שרק מבקש ללמוד, ולעתידה של מדינה שלמה שאולי לא תקבל דור של מחנכים מצויינים. אנו דורשים.ות מכל הצדדים הנוגעים לשביתה לסיים אותה באופן מיידי! אנחנו לא מעוניינות.ים לנקוט בצעדים קיצוניים יותר.

כל חותם/ת על עצומה זו מכריז/ה על תמיכתה.ו במאבק הסטודטיות.ים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
16/11/2020
העצומה נפתחה