כן לשיקום מאזן - לא למתחם סואן: זה בטבע שלנו!

כן לשיקום מאזן - לא למתחם סואן: זה בטבע שלנו!

מספר חתימות

1,888
 
2,000  

כן לשיקום מתחשב ומֶאַזֵן - לא למתחם הופעות סואן!

היזכרו בתחושה המיוחדת והמוכרת של יער שוהם... שקט שלווה ונופי בראשית הפרוסים לעיניכם על הקצה הדרומי של היער. חדי עין אולי מבחינים אפילו בצב יבשה מתהלך באיטיות, שועל מצוי מחפש מזון וציפורים מצייצות... 

וכעת דמיינו את היציעים העמוסים, הרעש בלילה, התאורה במתחם, קירות ההפרדה, טורי המכוניותמצוקת החנייההויכוחים בפקקים, הצפיפות בדרך וכמות הרכבים המטורפת שיביא מתחם ההופעות הענק על סף בתינו ובצמוד ליער!

אין לנו שום רצון לתת לדבר המופרע הזה להתחולל לידינו!

אנו, אוהבי הטבע ותושבים מודאגים, רוצים למנוע את הפיכת אזור יער שוהם למתחם הופעות סואן ורועש!

חברים וחברות, אזור יער שוהם המוכר והאהוב - מרחב ייחודי ואוצר טבע נדיר בלב הארץ - נמצא בסכנה בשל יוזמה לבניית מתחם הופעות ענק, בין היער ליישוב!

אסון חדש מאיים על אזור פארק יער שוהם! יזמים שונים והחברה הכלכלית שוהם מקדמים תכניות לבניית תיאטרון הופעות ענק (בהליך מזורז, ללא שקיפות מלאה כלפי התושבים), בשטח ששימש לפני עשרות שנים כמחצבה השוכנת ממש בצמוד לשכונות הדרום מזרחיות של שוהם על סף פארק יער שוהם מדרום. כל זאת, למרות שבמרחק דקות נסיעה כבר (א) קיים תיאטרון (בתל חדיד), (ב) יש היכל תרבות (בק. שדה התעופה) ו- (ג) אולמות אירועים (כולל מתחם 'דרייב אין' באזה"ת חבל מודיעים).

כן, למרבה הצער, קראתם נכון. בתוך פרוזדור אקולוגי נדיר במרכז הארץ, בליבו של אחד מאוצרות הטבע המתמעטים של חבל הדום השומרון, על חשבון פרחים ועצים מוגנים, שטחי מרעה ובתי גידול של חיות בסכנת הכחדה כגון הצבי הארצישראלי והצבוע המפוספס, פועלים במרץ להקים מתחם הופעות גרנדיוזי, שיופעל ע"י זכיין מסחרי למטרות רווח וינסה להכיל כמות עצומה של בליינים מכל הארץ ולצורך כך מתכננים לעלות על השטח עם בולדוזרים, לשפוך בטון, לכבוש דרכים באספלט, להציב פנסי תאורה ולהניח תשתיות לרמקולים וציוד הגברה כדי לקיים אירועים המוניים.

באזורים אחרים, כאשר הציבור התעורר בזמן, מיזמים דומים בוטלו. אפשר להציל גם את הטבע כאן!

אנחנו מבקשים מכםהצטרפו למאמץ להצלת היער של חיות הבר ובעצם לטובת הבריאות של כולנו! הביעו בציבור את התנגדותכם להרס הטבע! חתמו על העצומה ושתפו!

אנו פונים לעצור לאלתר את קידום תכנית התיאטרון העלולה "לחנוק" את יער שוהם, לפגוע בחיות הבר השוכנות בו ולהוריד את איכות החיים של תושבי השכונות הדרום מזרחיות של שוהם ומבקשים מכל בעלי העניין, לרבות מועצת שוהם, הקרן לשיקום מחצבותמשרד התיירות, החברה להגנת הטבעקרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה, לקיים דיון מעמיק בחלופה האקולוגית שכנראה תפגע פחות בסביבת יער שוהם, בבריאות של כולנו ובאיכות חיי התושבים.

יחד, שומרים על היער: זה בטבע שלנו!

מטה המאמץ להצלת הטבע בשוהם: [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/03/2022
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
05/03/2022
העצומה השיגה 500 חתימות!
04/03/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/03/2022
העצומה נפתחה