שיפור זכויות ניצולי השואה

שיפור זכויות ניצולי השואה

מספר חתימות

33
 
100  
פורסם בתאריך: 02/02/2011
 

אחד מכל שלושה ניצולי שואה חי מתחת לקו העוני

נשמע לכם הגיוני?!

עזרו לנו לעורר מודעות לעזרה ותמיכה בניצולי שואה שזקוקים לה חיתמו על העצומה ותשתתפו גם אתם במאבק על זכויות ניצולי השואה.

כדור שלישי לניצולי שואה, אין אנו יכולים להתעלם מן העובדה שישנם ניצולי שואה אשר עברו את התופת והזוועה, אינם זוכים לתמיכה כלכלית מן המדינה, וקולם לא נשמע עקב אי אכפתיות חברתית ומדינית בארץ ישראל.

כאזרחי מדינת ישראל, מדינה אשר מושתתת על גבי ערכי היהדות והדמוקרטיה, כיצד מדינתנו יכולה להתעלם ממצבם של אנשים מבוגרים אשר משפחותיהם נרצחו וכל רצונם הוא לחיות בכבוד, אנשים אשר לאומם הוא יהודי.

הזכות לכבוד היא עיקרון בסיסי שממנו נובעות כל שאר הזכויות, הזכות לכבוד קשורה לתחושת הכבוד העצמי ולדימוי העצמי של האדם, אבל כיצד אדם מבוגר יכול להרגיש כבוד כאשר אין ביכולתו הכלכלית לחיות מעל קו העוני?

בנוסף, לכל אדם באשר הוא יש זכויות חברתיות טבעיות בסיסיות.

אחת מהזכויות היא הזכות לרמת חיים אשר אומרת שזכותו של כל אדם לחיות ברמה סבירה ואנושית כתנאי חיוני לקיומו כאדם חופשי המסוגל לחשוב ולקבל החלטות רציונאליות.

במקרה של ניצולי השואה החיים מתחת לקו העוני, זכות זו נפגעת מפני שמצבם הכלכלי רעוע ולא מאפשר רמת חיים מכובדת.

ניצולי שואה רבים אשר חיים מתחת לקו העוני סובלים ממחלות, ואין ביכולתם הכלכלית לשלם על תרופות או על טיפולים רפואיים, אשר הם זקוקים להם.

בזכות לטיפול רפואי, המדינה אחראית לספק לאזרחיה את השירותים הנחוצים לשמירה על בריאותם, מפני שלכל אדם יש את הזכות לחיות בגוף בריא ושלם.

זכות חברתית זו נפגעת במצבם של ניצולי השואה החיים מתחת לקו העוני, מכיוון שאין ביכולתם לשלם על טיפול רפואי, דבר שהמדינה לוקחת עליו תשלום.

המדינה לא מתייחסת לכך שמקור הכנסתם היחיד של ניצולי השואה הינו קצבת זקנה או שילומים מגרמניה, מקור הכנסה אשר לא מספיק לניצולי השואה ע"מ לחיות בכבוד ושוויון כמו שאר אזרחי המדינה והחברה.

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו