מכתב שמיניסטים חוק ההסדרה

אין תמונה

מספר חתימות

120
 
400  

בס״ד

לכבוד

אסתר חיות

שופטת

נשיאת בית המשפט העליון

בקשה למשפט צדק

בימים אלו הינך יושבת לצד עוד כשמונה מעמיתייך על המדוכה בעניין העתירות שהגישו ארגוני שמאל כנגד חוק ההסדרה.

אנו תלמידי י״ב פונים אלייך בבקשה אחת ויחידה – אנא שפטו צדק ואשרו את החוק.

עינינו כלות ובוכיות אל מול ההרס בנתיב האבות. הרס אשר היה צריך ויכול להימנע. הרס אשר צדק והיגיון – אין בו כלל ועיקר.  חורבן בתיהם של 15 משפחות בגלל מספר מטרים שבמחלוקת היה יכול להיפתר כפי שנפתר בכל מקום אחר במדינת ישראל - ע״י פיצוי ראוי לאותם בעלי הקרקע שכעת נשארו ללא פיצוי וללא קרקע.

ההרס היה יכול להימנע לולא בחרו שופטי בג״צ להקשיח את הלב. לב אשר דווקא מצא לנכון להיות רחום וחנון בעתירות הנוגעות  להרס בתי מחבלים.

השבוע ניגשנו לבגרות באזרחות. נשאלנו על הרשות המחוקקת, השופטת והמבצעת. נשאלנו גם על עקרון הפרדת הרשויות ועל פיזור העצמה וסמכויות.

אך האם יש דבר כזה הפרשת רשויות בישראל של 2018? האם כאשר בית המשפט העליון אשר שופטיו לא נבחרו ע״י העם, בוחר לקבוע מה צודק ומה מוסרי פוסל או מאשר חוקים והכל ע״פ אג׳נדה אישית מקיים בעצמו את עקרון זה? והאם הוא מבין את הצורך בפיזור עוצמה והסמכויות  או שמא החליט לנכס הכל לעצמו.

ההרס בנתיב האבות בעקבות החלטת בג״צ מוכיח שצדק ומוסר לא היו שם. פסיקות בית המשפט העליון האחרונות גם בעניין נתיב האבות, גם בעניין המסתננים, החזרת גופות מחבלים ועוד מוכיחות כי בית המשפט העליון הפך לכלי שרת לביצוע אג׳נדת שמאל קיצונית.  חוסר האמון של רבים בעם ישראל וגם שלנו דור המתגייסים והאזרחים הבא נקנה בצדק רב.

כעת בידכם להוכיח שאין צורך לשנות את חומר הלימוד באזרחות. בידכם להוכיח שישנה הפרדת רשויות וכאשר הכנסת עושה שימוש בסמכותה, מחוקקת חוק צודק ומוסרי אינכם מתערבים רק בכדי לשרת אג׳נדה.

אנו קוראים לכם. החזירו לנו את האמון בבית המשפט העליון - אשרו את חוק ההסדרה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/06/2018
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/06/2018
העצומה נפתחה