מכתב השמיניות תש"ע (2009)

מכתב השמיניות תש"ע (2009)

מספר חתימות

211
 
10,000  

מכתב השמיניות – התש"ע (2009/10)

 

"התעלותם של לוחמינו, לא בזכות הברזל באה, אלא בזכות התודעה של שליחות עליונה, של הכרה בצדקת ענייננו, של אהבה עמוקה למולדת ושל הכרת התפקיד הקשה שהוטל עליהם – להבטיח קיום האומה במולדתה, לקיים, ואפילו יהיה זה במחיר חייהם, זכותו של עם ישראל לחיות את חייו במדינתו – חופשי, עצמאי, בשלום ובשלווה."

יצחק רבין ז"ל, רמטכ"ל וראש ממשלת ישראל

 

 

אנו, העומדים בפני גיוס לצבא ההגנה לישראל, מצהירים בזאת על אמוננו בצה"ל ובמדינת ישראל, כמדינה יהודית דמוקרטית בארץ ישראל.

 

אנו רואים בקיומו של העם היהודי ערך עליון, ובצה"ל תנאי הכרחי לקיום זה.

 

בתקופה קשה זו, בה מטילים ספק בזכות קיומה של מדינת ישראל, עלינו להדגיש ולומר שערבות הדדית, המתבטאת בצורתה העילאית על-ידי שירות בצה"ל, היא הקרקע העומדת תחת רגלינו, והבסיס להישרדותנו כעם אחד.

 

למרות חילוקי הדעות שקיימים ושימשיכו להתקיים בינינו, עלינו להישמע לעקרונות הדמוקרטיה עליהן מושתתת מדינתנו ולפעול בכלים הדמוקרטיים בלבד על מנת לחולל שינוי. סירוב לשרת בצה"ל אינו אחד מהם!

 

במשך אלפיים שנה חיינו תחת איום תמידי, ללא יכולת להגן על עצמנו. כעת, כאשר היכולת נתונה בידינו, החובה להגן על האומה מוטלת על כל אחד ואחד מאיתנו.

 

אנו, החתומים מטה, נתגייס לצבא ההגנה לישראל בראש מורם, באמונה שלמה, בגאווה גדולה, מתוך מסירות נפש, כדי להבטיח שנמשיך להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/10/2009
העצומה השיגה 100 חתימות!
19/10/2009
העצומה נפתחה