מחזירות ומחזירים לשלומית את בנה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 3,164 חתימות.

שלומית צפרי היא אם לאביאל, היום בן 4. שלומית היא אם שאינה זוכה לגדל את ילדה כי הוא נחטף ממנה על ידי הרווחה. זאת על ידי תואנות שווא שמעולם לא עמדו למבחן, כי לא התקיים דיון הוכחות בעניינה. שנתיים שבנה, על אף שיש לו אם אוהבת ומתפקדת, נמצא במשפחה אומנת. 

אתמול הרווחה, בוועדת החלטות, החליטה כי היא תתחיל תהליך של הפיכת בנה של צפרי לבר-אימוץ.

אנחנו דורשות ודורשים הן את קיומו של דיון הוכחות, בו תוכל צפרי להוכיח כי אין בסיס לטענות הרווחה (כפי שקבע השופט הראשון שדן בעניינה), וכי לא יתאפשר לרווחה להכריז על ילד שיש לו אמא כבר אימוץ. ילד שאמו אוהבת אותו, שהוא אוהב אותה, ושיש בידה לגדל אותו.

אנחנו דורשות לתת לצפרי לקיים את זכותה הבסיסית כאם לגדל את בנה.לתמיכה ומעקב אחר מאבקה של צפרי https://www.facebook.com/shlomitson 

סיפורה של שלומית צפרי ובנה

שלומית היא אם לאביאל, היום בן 4. בגיל שנתיים אביאל נחטף ממנה על ידי הרווחה.

הכל החל כאשר צפרי פנתה לרווחה לקבלת סיוע בתשלום למעון. סכום של 2000 שקלים שלא יכלה להרשות לעצמה. בפגישה הראשונה, היא מספרת, אמרה לה העובדת הסוציאלית שאין אפשרות לעזור לה עם המעון, אך שאם תאמר שהיא מתעללת בבנה, יוכלו לעזור לה יותר. צפרי סירבה.

רצה הגורל ואביגיל בעזרת עיתונאי ששמע על מצוקתה הצליחה לקבל מן הרווחה את התמיכה הכלכלית שביקשה.

כחלק מקבלת התמיכה הוצמדה לצפרי עובדת סוציאלית, שהיתה אמורה להיות עמה בקשר רציף. לעובדת הסוציאלית לקחו כמה חודשים טובים עד אשר הגיעה לביתה של צפרי, לביקור שעבר בשלום. הפעם הבאה שבה ראתה צפרי את העובדת הסוציאלית היתה כאשר זו נכנסה לביתה של אביגיל עם שוטרים, וביקשה לקחת ממנה את בנה. התואנה היתה ששלומית משתמשת בסמים.

בו במקום צפרי ביקשה שיקחו אותה לבדיקת סמים, שכן ידעה שאין דברים בגו. בקשתה לא נענתה - ולמרות שמאותו יום ואילך צפרי עוברת בדיקות סמים שבועיות, כדי שתהיה בידה ההוכחה כי אין היא נרקומנית - בנה נמצא מזה שנתיים במשפחה אומנת. היא רואה אותו פעם בשבוע, מגיעה למרכז קשר בו היא נפגשת עמו, ורואה אותו מגיע עם חבורות על גופו ובגדים קרועים.

צפרי מספרת: "אחרי שתלשו את התינוק שלי ממני התקיים דיון בבית המשפט למשפחה, שם השופט פסק כי אין להם הוכחות לשום דבר ויש להחזיר לאם (לי) את האפוטרופסות במיידית. הן לא עשו כך. הן פנו לבית משפט לנוער, שלוש פעמים שפטו אותי והחליטו על חיי ועל חייו של הילד שלי מבלי שנכחתי. הן טוענות כי הודיעו לי על הדיונים אך זו אינה האמת. אף אחד לא הודיע לי על קיומם של דיונים אלה אלא רק לאחר שכבר התקיימו. אני כבר שנתיים נלחמת על הילד שלי, על החיים שלו. נלחמת על האמת והצדק שנראה כאילו הם לא קיימים ."

נכון להיום עדין לא התקיים דיון הוכחות בנושא. ילדה של צפרי נלקח ממנה בעודה מואשמת בהאשמות קשות, מבלי שזכתה לזכות הבסיסית לה זכאית כל מי שמואשמת בדבר מה: להישפט על ידי שופט או שופטת שישמעו את קולה, יפנו זמן ומקום להוכחות שיש בידיה כדי לסתור את הטענות של הרווחה.

סיפורה של צפרי הוא סיפורה של אישה שניחת עליה גזר דין מבלי שעמדה למשפט, שמעולם לא ניתנה לה האפשרות להתנגד לטענות שהופנו כלפיה. שמי שהאשים אותה בהאשמות הללו, שבגינן לקח ממנה את בנה, מעולם לא נדרש להציג הוכחות שיתקפו את טענותיו.

יש בישראל גוף ריכוזי מאוד שכל הכוח וכל השלבים של ההחלטות הגורליות מאוד הללו נתונות בידיו – זוהי הרווחה. ולמולו נשים, הרבה מהן חד הוריות, ממעמד סוציו—אקונומי נמוך, שחטאן היחידי היה שלא יכלו ליוקר המחייה, ופנו אל הרווחה בבקשת עזרה.

צפרי היא אישה מדהימה, וסיפורה ומאבקה חשוב. כל דרישתה כעת היא  שיתנו לה לקיים דיון הוכחות ושבית המשפט לא יאשר לרווחה הוצאת צו אימוץ לבנה. ילד שיש לו אמא, שאוהבת אותו, שרוצה לגדל אותו, שהוא רוצה לחזור אליה. מי היתה מאמינה שצריך להילחם כל כך הרבה על כך?

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/02/2014
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
30/01/2014
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
29/01/2014
העצומה השיגה 500 חתימות!
28/01/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
28/01/2014
העצומה נפתחה