שינוי תקנות מניעת שכחת ילדים

שינוי תקנות מניעת שכחת ילדים

מספר חתימות

1,272
 
20,000  

לאחרונה עודכנו כי על כל אדם המסיע ברכבו ילדים מתחת לגיל 4 להתקין מערכת להגנה מפני שכחת ילדים ברכב.היוזמה כשלעצמה, מבורכת. אין ספק שכיום, עם כל הסחות הדעת והניידים, יש לשים לב ולדאוג לדרכים להגן על הילדים שלא יכולים לעשות את זה עבור עצמם. אך הדרך שבה זה נעשה אינה הגונה ונראית כנגועה באינטרסים שאינם אובייקטיביים ותהווה נטל כלכלי כבד למשפחות רבות וקרוביהם וכן, יש ספק אם היא בטוחה לשימוש בכיסאות הבטיחות.

א. העובדה שניתן לרכוש את המערכות דרך שלושה מקומות בלבד, ולא ניתנת אפשרות לבחור מערכת חלופית או לרכוש את המערכת הספציפית דרך גורמים אחרים, מתמיה מאד.מדוע לא ניתן לרכוש כל מערכת שמיועדת לשכחת ילדים, במגוון מחירים או לדוגמא מערכת זמינה וזולה ש"יד שרה" מציעים כבר תקופה?מדוע לא הוצעה אפשרות לרכישה מרוכזת ע"י גורמים ממשרדי הממשלה, שלא למטרות רווח (כי הרי המטרה היא שמירה על הילדים) על מנת לאפשר רכישה מסובסדת בעלות נמוכה וזמינה למשפחות עם ילדים שגם ככה יש להם הוצאות רבות?

ב. המערכת הספציפית מורכבת מכרית שמונחת מתחת לתינוק/פעוט בכסא הבטיחות. דבר זה מהווה הפרה של הוראות היצרן ברוב כסאות הבטיחות. אין להניח תוספות, כריות וכדו' על הכיסא הבטיחות, זה מהווה פגיעה בבטיחות הכיסא. דבר זה מראה שאין פה חשיבה על בטיחות הילדים, אלא אינטרסים כלכליים של אותן חברות המייבאות את המערכת הספציפית הזו.

אנו דורשים שהתקנות ישתנו כך שניתן יהיה לרכוש או להשאיל מערכת למניעת שכחת ילדים לפי בחירה ולא מתוך רשימה מצומצמת וספציפית של יבואנים של מערכת מסוג אחד.זאת על מנת להגן על ילדנו, אחיינינו, נכדנו ולא על מנת להשיג רווח כלכלי ופוליטי לשרה לתחבורה ולחברות שמהן ניתן לרכוש את המערכת.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/06/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
27/05/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
26/05/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
26/05/2021
העצומה נפתחה