נסיעות בשנת שירות

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 1,096 חתימות.

שלום לכולם.

שמי דניאל אסאו ואני עושה שנת שירות דרך הצופים בבאר שבע.

רציתי לשתף אתכם בנושא שעלה בקומונה שלי.

 

חשוב להדגיש שאנחנו לא באים כנגד הגוף שבו אנו מתנדבים "תנועת הצופים".אנחנו באים בשביל לקבל תשובה אחת הגיונית מהמדינה על מקרה הנסיעות שהתברר כבעייתי לא רק בתנועת הצופים אלא בעוד תנועות נוער ששינשינים צריכים להתחשבן על הנסיעות.

אז לפני חודש התחלתי את השנת שירות עם המון ציפייה לחוויה אדירה לעבור לגור בבית חדש במקום שאני לא מכירה. ידעתי שהתנאים לא יהיו כמו בבית אבל לא חשבתי שזה יהיה ככה. קיבלנו דירה קטנה של 2 חדרים וחצי לשישה אנשים, חור בתקרה ובחלק מהחלונות, מקרר וכיריים שלא עובדים ב 100% ועוד כמה בעיות. אז נכון יש יתרונות, התנאים מגבשים ולומדים להנות מהדברים המוזרים.

אבל למרות כל התקלות, הדירה היא לא הבעיה העיקרית בסיפור.

הדבר הגדול ביותר הוא עניין הנסיעות. במקום לקבל כרטיס מתנדב שיוזיל את הנסיעות או אפילו נקבל בעזרתו נסיעות חינם כמעט כמו חיילים הרי כולנו שינשינים שמתנדבים ורובנו נעשה צבא. אבל עכשיו אנחנו צריכים לפעמים ללכת ברגל כי צריך להתחשבן על נסיעות, לשמור על קבלות ולדאוג שלא יחסר כסף. אז זה נחמד וזה למידה לעסוק בכספים אבל ישנם מספיק דרכים בשנה הזאת ללמוד כיצד לחסוך ולעבוד נכון עם תקציב. אז כשביקשנו תשובה הגיונית לעניין הסבירו כי משרד הביטחון והממשלה לא מאשרים זאת לצופים אשר מנסה לעשות שינוי זה ולהשיג לשינשינים בתנועה כרטיס מתנדב אשר יקל על עיניין הנסיעות (לעומת שינשינים בתנועות אחרות שכן מקבלים את ההטבה הזאת). אז בבקשה שמשרד הביטחון והממשלה ינסו להסביר לנו ממה נובעות הסיבות שאנחנו השינשינים בתנועת הצופים ובתנועות נוער רבות אחרות שמתנדבים צריכים לשמור כל קבלה של אוטובוס ולפעמים גם לאבד כמה מהן, כי איך אפשר לשמור על 250 קבלות בחודש? אז כל מה שאנחנו מבקשים זו סיבה הגיונית לכל עניין הנסיעות והקבלות, איך אנחנו שונים מתנועות נוער אחרות.

 

 ליצירת קשר : [email protected] 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/11/2013
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
02/10/2013
העצומה השיגה 500 חתימות!
01/10/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/10/2013
העצומה נפתחה