דרישה מהרשויות לפעול בכדי למגר את כמות התאונות במעורבות אופניים חשמליים

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
100  
פורסם בתאריך: 15/05/2019
 

אנו, תלמידות כיתה י"ב עושות מטלת ביצוע באזרחות בנושאי תאונות דרכים במעורבות אופניים חשמליים.

במסגרת מטלה זו, חקרנו את הנושא שבחרנו - הגורמים לתאונות, כמות הנפגעים, הרשויות הקשורות בנושא, פועלם ועוד. בעקבות כך הבנו את גודל המחדל בנושא זה. מצאנו כי ככול הנראה הרשות המחוקקת אינה מחוקקת די חוקים שיפחיתו את כמות הנפגעים והנהרגים כתוצאה מהתאונות הללו, רשויות האכיפה אינן אוכפות כראוי את את החוקים וגם כי הרשות השופטת שופטת בהקל ראש על עוברי החוק והפוגעים.

כיום, 27% מהנוסעים באופניים חשמליים גילם פחות מ-16! נתון זה מטריד בעיקר כי בתווך הגילאים הזה, הילדים הנוהגים על האופניים החשמליים אינם מודעים לחוקי התנועה והכביש מה שגורם להתנהגות לא חוקית ומסוכנת בכבישים. 697 בני אדם אושפזו בבתי החולים בשנת 2017 לאחר שהיו מעורבים בתאונת דרכים במעורבות אופניים חשמליים ומתחילת 2010 נהרגו למעלה מ-300 אנשים כתוצאה מתאונות במעורבות אופניים חשמליים. שאלו מספרים גדולים מידי.

יש ניסיון של הרשות המחוקקת למגר את התופעה ולהפחית את כמות הנפגעים בכך שהוציאו תקנות המגבילות את גיל הנסיעה ל-16 ומעלה, חיוב רוכבי האופניים לעבור תיאוריה במשרד בתחבורה והחמרת העונש לעוברים על החוקים והתקנות.

לדעתנו ולדעת עוד רבים, ניסיון זה לא מספיק ולא משיג את התוצאה. יש לחוקק חוק בנושא זה, להחמיר את העונש יותר ולהגביר את האכיפה על הרוכבים. 

כנערות בגילאים 17-18 שמכירות מקרוב את תופעת האופניים החשמליים והכרנו מקרוב מקרים של תאונות במעורבות אופניים חשמליים, לא נותרנו אדישות מול תופעה זו ולכן הגשנו את התוצר שלנו כעצומה.

אנו מבקשות מקוראי העצומה לחתום עלייה ובכך נתחיל לעשות שינוי ולדרוש מהרשויות שיפעלו על מנת למגר את התופעה.

תודה על שיתוף הפעולה :)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו