קול קורא מהשדה החינוכי - גזענות לעולם לא עוד!

קול קורא מהשדה החינוכי - גזענות לעולם לא עוד!

מספר חתימות

518
 
1,000  

אנו  קבוצה של מורים לאזרחות ולתחומי דעת נוספים, יהודים וערבים, שנושא החינוך לערכים דמוקרטיים הוא בנפשם. איננו יכולים לשתוק עוד לנוכח הנוכחות ההולכת וגוברת, הן בין כותלי בתי-הספר והן במרחב הציבורי, של ביטויי גזענות ושלילת האחר באשר הוא – ערבים, עולים מאתיופיה ומרוסיה, הומוסקסואלים ומהגרי עבודה.

 

כאנשי חינוך אנו מתקשים להשלים עם התופעה, שנציגי ציבור ובעלי מעמד ממלכתי (רבני ערים, חברי כנסת וראשי ערים), מתבטאים בניסוחים פוגעניים וגזעניים, ומעניקים בכך לגיטימציה לביטויים אלה. תופעה זאת עושה את ההתמודדות החינוכית עם הגזענות לקשה עוד יותר.

 

כמחנכים אנו רואים לעצמנו חובה להשמיע ולהתריע. שורה של מחקרים וסקרים משקפת את המציאות היומיומית, שכולנו חווים במפגשים עם התלמידים: עלייה בשכיחות הגזענות ובעוצמתה בקרב צעירים בישראל. אנו אלה העדים לגזענות המתעצמת הזאת בשדה החינוכי. והשדה בוער!

מסיבות אלה אנו קוראים לך, שר החינוך, ומבקשים שתשמיע קול ברור ומובהק נגד ביטויי הגזענות באשר הם. יש עוצמה והשפעה לרוח המפקד, וכעת קולך חשוב במיוחד. אל תהיה אדיש לקול הקורא החינוכי, שאנו משמיעים. יש לפעול באופן נחרץ בכל המהלכים הציבוריים והחוקיים נגד גילויי הגזענות המבישים, ולממש מדיניות חינוכית מעמיקה ורחבת היקף לביעור גילויי הגזענות באשר הם.

                     אנו מאמינים, וגם יודעים מתוך ניסיון,

                        שבזכות חינוך ערכי ומשמעותי

                   נוכל לקדם את ישראל למקום טוב יותר!

נודה לך אם נוכל להיפגש ולשתף אותך בחוויות הכואבות, שאנו חווים בכיתות שלנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/03/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
31/12/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
29/12/2010
העצומה נפתחה