לא יבנה מקדש על הר הבית מתוך שפיכות דמים

אין תמונה

מספר חתימות

489
 
500  

ג מרחשון תשע"ו

דעת תורת חיים

לא יבנה מקדש על הר הבית מתוך שפיכות דמים ולא תיכון עבודת ה' מתוך אלימות

אנו אנשי רוח יהודים ויהודיות הלומדים ומלמדים תורה שנים רבות והרואים בתורה עץ חיים למחזיקים בה, מתנגדים לכל פעולה בשם הדת והאמונה באלוהים שמגבירה את העוינות ואת האלימות בירושלים ובישראל. מקדש ה' הוא מקדש של חיים ושל שלום וכל אלימות או שחיתות מביאות לחורבנו.

רצונם של יהודים לעלות להר הבית ולהתפלל בו נובע מן השאיפה לקדושה. אך אין בית מקדש לאל השלום יכול להבנות אלא מתוך שלום. אפילו דוד המלך נתבע לרסן את שאיפתו לבניין המקדש "לֹא תִבְנֶה בַיִת לִשְׁמִי כִּי דָּמִים רַבִּים שָׁפַכְתָּ" (דברי הימים, א, כב).

ההסתה הרצחנית של פלגים קיצוניים מאויבינו הובילה לטרור אכזרי נגדנו. למרות הסתה זו עלינו לחזור ולומר כעמדה עקרונית בקול ברור: ערעור הסטטוס קוו בהר הבית יביא לשפיכות דמים ולפגיעה אנושה בחיי אדם.

כמנהיגים יהודים המקדישים את חיינו לעיסוק בתורת ישראל, לימודה וחינוך לאורה, אנו קוראים לכל מי שקדושה וחיים מובילים את דרכו לחדול מכל נסיון ויוזמה המסכנים את המצב הרגיש על ההר. כל ניסיון של יהודים לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית ללא הסכמה לא יביא לבנין אלא לחורבן, לא יביא לקרבת אלוהים אלא לריחוק ממנו.

אנו מסתייגים נחרצות מן הקריאה לעלייה ותפילה של יהודים בהר הבית בעת הזו. דברים ומעשים אלו מנוגדים לרוחו של העם היושב בציון, ומסכנים את עם ישראל ותורת ישראל.

"לֹא יָרֵעוּ וְלֹא יַשְׁחִיתוּ בְּכָל הַר קָדְשִׁי" (ישעיהו יא)

על החתום:

רות קלדרון

דב אלבוים

אריאל פיקאר

רני יגר

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/10/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
15/10/2015
העצומה נפתחה