התרת פתיחת עסקים ונסיעת תחבורה ציבורית בשבת

התרת פתיחת עסקים ונסיעת תחבורה ציבורית בשבת

מספר חתימות

88
 
500  

ביחס למרץ 2019, ישראל מונה כ9 מיליון תושבים. מתוכם, 25.1% אינם יהודים (2,185,000 לא יהודים), מה שמשאיר אותנו עם 6,484,000 יהודים. מתוך 6 מליון יהודים אלו, רק 34% שומרי מסורת (שומרי שבת). זאת אומרת שמתוך ה9 מליון תושבים במדינה, יש לנו בערך 5,940,000 תושבים שלא מרוצים מהמצב הנוכחי.

המצב הנוכחי הוא מצב שבו אסור לתחבורה הציבורית לנסוע בסופי השבוע. אסור לעסקים, למסעדות, לחנויות, לקיוסקים ועוד לעבוד. המצב הנוכחי הוא מצב שמונע מאנשים רבים את זכויותיהם הבסיסיות. זכויות כמו חופש דת ומדת, חופש התנועה ועוד.

חילוניים ולא יהודים רבים מוצאים את עצמם בלי אפשרות לטייל או לבלות בשבת. סוף השבוע הוא לרוב הזמן היחידי במהלך השבוע שכל המשפחה יכולה להיפגש ולבלות ביחד. אנשים שרוצים לנסוע אך אין ברשותם מכונית או רישיון מושבתים מהיכולת לנסוע, אנשים שרוצים לבקר במסעדה או לצאת לקניות עם חברים ומשפחה לא יכולים לעשות את זה גם. כמו כן, העסקים של בעלי העסקים נפגעים. רוב הרווחים של מסעדות וחנויות הם מסופי השבוע משום שרוב האנשים נמצאים בחופש. ברגע שקיים איסור על לפתוח את העסק שלך בשבת, כל הרווחים הפוטנציאלים הנ"ל נמנעים ממך.

מאות אלפי אנשים מרחבי הארץ יצאו כבר לרחובות במטרה למחות על הכפייה הדתית בערים השונות. אך כל ההפגנות עוברות בלי מעש. אנחנו, 5 בנות מתיכון באשדוד קיבלנו מטלה באזרחות למצוא נושא שמפריע לנו ולהעלות אותו לשיח הציבורי בדרך מסויימת. אנחנו החלטנו להעלות את המודעות למצב זה בעזרת עצומה זו ולכן אנחנו מבקשות ממכם לחתום ולשתף על מנת שהגורמים המשפיעים יראו את המצוקה של מליוני אנשים בארצם.

תודה רבה והמשך יום טוב לכולם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/04/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
14/04/2019
העצומה נפתחה