החמרת העונש להטרדות מיניות

אין תמונה

מספר חתימות

87
 
500  

שלום לכולם,

אנו, ניצן שיקווה, איילה שהרבני, שיר שהרבני ואגם ביסה תלמידות כיתה י"א מבית הספר גולדה מאיר פתח תקווה, טוענות שפסקי דין בענייני עבירות מין, כולל אונס, מעשה מגונה והטרדה מינית מכל סוג שהוא אינם מרתיעים את עברייני המין.

כן, בשנים האחרונות, בתי-המשפט נוטים להחמיר בענישה על הטרדה מינית, בניסיון למגר את התופעה ולהעביר מסר חריף כי מעשי הטרדה מינית הינם מעשים חמורים ואין להקל בהם.

לפי החוק, העונש על הטרדה מינית הוא עד שנתיים מאסר בפועל, אך אם המעשים נעשו תוך כדי התנכלות לנפגעת או לנפגע יכול העונש על הטרדה מינית להגיע גם לכדי מאסר של ארבע שנות מאסר בפועל.

אך עם זאת, למרות החומרה שמתקיימת בזמן האחרון סביב סוגיית ההטרדות המיניות בבית המשפט, העונש הסופי שמביאים למטרידים לא מספיק חמור ובמקרים מסוימים מלווה בהקלות רבות, לפעמים אפילו רק עבודות שירות, מה שנותן לגיטימציה למטרידים להטריד במחשבה שיקלו עליהם לאחר מכן.

לכן, אנו מאמינות כי הדרך היחידה להיפטר מתופעת ההטרדות המיניות מלבד לעלות את המודעות היא להגביר את ההרתעה ועל מנת לעשות זאת, צריך להגביר את רמת הענישה במשפט ולמנוע את ההקלות.

אנו קוראות לבתי המשפט להחמיר את הענישה באופן משמעותי וגורף ולהפסיק עם ההקלות הלא מוצדקות. בנוסף, שהעונש יהיה תקף על כל סוגי ההטרדות. 

ובשביל שזה יוכל לקרות אנו צריכות את עזרתכם בחתימה על העצומה, רק ביחד נוכל להוביל לשינוי!!

תודה רבה :)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

10/05/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
10/05/2022
העצומה נפתחה