הפעלת מוקד חירום לחולי סוכרת נעורים המשתמשים בסנסור של חברת דקסקום

אין תמונה

מספר חתימות

577
 
500  

במדינת ישראל חיים כיום כ-50,000 חולי סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1), מתוכם כ-5,000 ילדים ופעוטות מתחת לגיל 18. סוכרת נעורים היא מחלה אוטואימונית, שמתפתחת כאשר תאי בטא בלבלב מפסיקים לעבוד, הגוף אינו מייצר אינסולין ורמות הסוכר בדם מרקיעות שחקים. אין מרפא לסוכרת נעורים, והדרך היחידה לטפל בה היא במסגרת הזרקה והזלפה של אינסולין בקביעות, לאורך כל שעות היום והלילה וגם לפני אכילת פחמימות. בוגרים וילדים עם סוכרת נעורים צריכים להיזהר משני מצבי קיצון של רמות הסוכר בדם: האחד - 'היפרגליקמיה': מצב שבו רמות הסוכר גבוהות מאוד. בטווח הקצר, מצב של היפרגלמיה עלול לגרום ליצירת גופי קטון בדם ולחמצת (DKA) - סיבוך מסכן חיים. לאורך זמן, רמות סוכר גבוהות עלולות לגרום, בין היתר, לנזקים לכלי הדם, ללב ולעיניים. השני, 'היפוגליקמיה' - מצב שבו רמות הסוכר בדם נמוכות מהנורמה (בשל הזלפה עודפת של אינסולין ו/או פעילות גופנית בלתי מתוכננת). מצב היפוגליקמי דורש טיפול מיידי, שאם לא כן - רמות הסוכר ימשיכו לצנוח, דבר שעלול להוביל לאיבוד הכרה ואף חלילה למוות.

לפני מספר שנים נכנס לשוק הציוד הרפואי מכשיר טכנולוגי חדיש ומתקדם - מד סוכר רציף. מד הסוכר הרציף מחובר לגוף האדם, ומודד את רמות הסוכר בגוף בכל 5 דקות. חלק ממדי הסוכר הרציפים אף משדרים את רמות הסוכר למשדרים/פלאפונים ומתריעים לסוכרתי ולבני משפחתו כאשר רמות הסוכר יוצאות בטווח הנורמה. למעשה, מדובר במכשיר מציל חיים שמאפשר מעקב צמוד אחר רמות הסוכר, בטווח הקצר מסייע בטיפול מיידי של רמות סוכר מסוכנות, ובטווח הארוך מקדם איזון אצל חולי סוכרת. בהקשר זה חשוב לציין כי אירועים היפוגלקמיים חמורים מתרחשים לרוב בשעות הלילה בשל הצום הארוך, דבר שלעיתים גורם לכך כי הטיפול בהיפוגלימיה מתעכב רבות. שימוש במד סוכר רציף אשר מתריע בלילה על הירידה ברמות הסוכר לפני שהמצב מתדרדר תורמת רבות להצלת חייהם של חולים בסוכרת נעורים ככלל, ושל ילדים בפרט - שנוטים לא לחוש תמיד בסימנים להיפוגליקמיה מתקרבת בזמן השינה.

בישראל ישנם כיום מדי סוכר של 3 חברות, כאשר שתיים מתוכן מחזיקות מוקד תמיכה 24 שעות ביממה מתוך הבנה בחשיבות בצורך בתמיכה מיידית בכל תקלה המתרחשת במכשיר. תקלה כזו או אחרת במד הסוכר עלולה לפגוע ביכולתו למדוד את רמות הסוכר, ובכך, למעשה, לסכן את חייהם של המשתמשים במד הסוכר. נזכיר כי במדינת ישראל ישנם לא מעט ילדים חולי סוכרת.לצערנו, החברה שככל הנראה מחזיקה במספר המשתמשים הגבוה ביותר של מד הסוכר הרציף מתוצרתה - חברת דקסקום, שבארץ מיובאת על ידי פריגו, מחזיקה במוקד אשר פועל אך ורק בין השעות 9:00 בבוקר ל-22:00 בערב.

לא יעלה על הדעת כי חברת ציוד רפואי, שמשווקת מכשיר כה קרדינלי ובסיסי לאנשים המאובחנים עם סוכרת נעורים 'חוסכת' על הגב של אותם חולים, ולא מסייעת בטיפול מיידי בתקלות במד הסוכר. אנו פונים לחברת פריגו ומבקשים לדאוג באופן מיידי להפעלת מוקד תמיכה וחירום 24 שעות ביממה. כמו כן, אנו פונים לכלל קופות החולים בבקשה להתנות כל התקשרות עם חברת פריגו לצורך הסנסור - בהפעלת מוקד כאמור. הסוכרת לא הולכת לישון בלילה... אנחנו זקוקים לשירות החשוב הזה 24 שעות ביממה.

עזרו לנו להציל חיים!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/02/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
14/02/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/02/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
13/02/2020
העצומה נפתחה