דרישה להבאת נושא מדיניות החיסונים בגיל הרך בשדות ים למועצת הקיבוץ

אין תמונה

מספר חתימות

114
 
100  

קיבוץ שדות ים וחבריו דוגלים בחירות אישית, הזכות להביע דעה, חופש בחירה וזכות הפרט לבחור האם לחסן או לא לחסן את ילדיו. אולם לנו כקהילה יש את האחריות לבריאות הציבור המתגורר בקיבוץ. בבחינת העקרונות המנחים אותנו כקהילה אל מול הסיכון הבריאותי הכרוך בשמירה על הסטטוס קוו - בריאות הציבור גוברת.

ב-2018 אירעה התפרצות חריגה של מחלת החצבת בישראל. מעל 4100 בני אדם, רובם ילדים, אובחנו כחולים במחלה. מחלת החצבת היא המחלה הזיהומית המדבקת ביותר. בחלק מהמקרים, סיבוכי המחלה עלולים להיות קשים ואף לסכן חיים.

נדרש שיעור כיסוי חיסוני גבוה מאוד באוכלוסייה כדי למנוע התפשטות חצבת. ירידה באחוז המתחסנים באוכלוסייה עלולה להוביל להתפרצויות של המחלה.

לאדם שאינו מחוסן הנחשף לחולה חצבת, יש סיכון גבוה מ-90% להידבק במחלה. הדרך הטובה והבטוחה ביותר למנוע חצבת וסיבוכיה היא על ידי קבלת חיסון.

אנו, ההורים המודאגים, חברי ותושבי קיבוץ שדות ים דורשים סביבה בטוחה לילדינו. לסביבה בטוחה מרכיבים רבים, וסביבה מחוסנת היא אחת מהם.

נשים בהריון, קשישים ומדוכאי חיסון מצויים בסיכון גבוה להדבק במחלות זיהומיות, פעוטות מתחת לגיל החיסון המינימלי לחצבת (גיל שנה) מצויים בסיכון מירבי ולכן יש לפעול למזער את הסיכון ולמלא את תפקידנו כקהילה.

אנו מציעים להביא לדיון במועצה תוך פרק זמן הקצוב בתקנון, את נושא הגנת בריאות הציבור ומדיניות החיסונים בבתי התינוקות ובגנים בקיבוץ בפרט.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/05/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
13/05/2019
העצומה נפתחה