ועדת חקירה לחיסון הסייביוואק עכשיו!

ועדת חקירה לחיסון הסייביוואק עכשיו!

מספר חתימות

10,476
 
10,000  

במדינת ישראל ניתנו ליילודים ולתינוקות בין השנים 2011-2015 חיסון (Sci-B-Vac) ניסיוני נגד מחלת צהבת B של חברת SCIVAC.

אנו ההורים, שילדיהם חוסנו בחיסון Sci-B-Vac דורשים תשובות ובעיקר ממשרד הבריאות. אנחנו דורשים שתוקם בהקדם ועדת חקירה כדי לחקור את הפרשה המבישה והמזעזעת הזו!

באותן השנים, חוסנו בישראל 300-500 אלף תינוקות בחיסון הסייביוואק הניסיוני. מתן החיסון לתינוקות הופסק ב-2015 מיד עם הודעת ה-Recall מטעם משרד הבריאות, ומאז ככל הנראה החיסון לא הוחזר לשימוש מלא במסגרת שגרת החיסונים בתינוקות ויילודים במדינת ישראל.

משרד הבריאות בישראל אישר בפעם הראשונה חיסון במסגרת שגרת החיסונים ליילודים ולתינוקות מבלי שניתן לו אישור FDA, EMA, או כל רשות רגולטורית מערבית מוסמכת אחרת. למעשה, ישראל היא המדינה היחידה והראשונה בעולם אשר אישרה את החיסון והכניסה אותו לשימוש סדיר במסגרת שגרת החיסונים. בנוסף, החיסון עד היום לא קיבל אישור FDA או כל רשות רגולטורית מערבית אחרת, לא עבר ניסויי שלב 3 ראויים ואושר על סמך ניסויים קליניים מצומצמים בכ-276 תינוקות בלבד.

למרות פניות חוזרות, משרד הבריאות מסרב להמציא את מסמכי האישור עליהם נסמך לצורך אישור החיסון:

* פרוטוקול פנימי של ועדת החיסונים שעד היום משרד הבריאות מסרב לפרסם (בתחילה בטענה שהוא סודי, ולאחר מכן בטענה שלא מוצאים אותו). אנחנו דורשים את פרוטוקול אישור החיסון!

* מכרז שלא ברור אם היה בכלל. אנחנו דורשים לראות את המכרז ואת מסמך ההתקשרות!

* ללא מחקרי שלב 3 - על פי רישומי החברה, לחיסון היו מחקרים המוגדרים ע"י החברה כשלב 3 ב-276 תינוקות בלבד - היקף זעום שלא קיים בשום קנה מידה באף מדינה מערבית, וגם מחקרים אלו אינם עומדים בסטנדרטים העולמיים לניסויי שלב 3.

גם את המחקרים הללו משרד הבריאות מסתיר בטענה שהם "סוד מסחרי". אנחנו דורשים לקבל את המחקרים. המחקרים על החיסון שהילדים שלנו קיבלו לא יכולים להיות סוד מסחרי. לא מתקבל על הדעת שמשרד הבריאות, אשר אמון על בריאות הציבור, מעדיף את טובת החברה המסחרית על פני בריאות וטובת הציבור.

משרד הבריאות בהודעה על החזרת החיסונים משרד הבריאות לא הזהיר את הציבור על הסיכונים בחיסון, על החשש לזיהום החיסון ולא הזהיר וקרא למחוסנים להגיע ולהיבדק על ידי רופא במקרה של תופעות לוואי. רק בעקבות התחקירים של העיתונאית יפה שיר-רז שפורסמו ב-Ynet (ספטמבר 2015 וספטמבר 2018), והתחקיר של העיתונאית נועה ברק שפורסם לאחרונה ב"כאן חדשות" (3 בפברואר 2019), נחשפו ההורים של מאות אלפי התינוקות שקיבלו את החיסון לפגם ולסיכון הבריאותי שכרוך בו.

    

ועד קבוצת הפייסבוק:החיסון הפגום הפטיטיס בי

לחתום ולשתף!

#ועדת_חקירה_לחיסון_הסייביוואק_עכשיו!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/02/2019
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
22/02/2019
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
21/02/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
21/02/2019
העצומה נפתחה