פנייה לסיוע דחוף לעסקי המזון והתיירות בצפון

פנייה לסיוע דחוף לעסקי המזון והתיירות בצפון

מספר חתימות

עד כה נאספו: 42 חתימות.
פורסם בתאריך: 29/03/2024
 

לכבוד: ממשלת ישראל/כנסת ישראל אל השר האוצר בצלאל סמוטריץ, ואל השר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף

שלום וברכה

 הנדון: פנייה לסיוע דחוף לעסקי המזון והתיירות בצפון

מאז ה7/10- כולנו במלחמה על קיומנו ועל ביטחוננו במדינת ישראל. כבעלי עסקים בצפון ובצפת, ובמיוחד מתחום התיירות והמסעדנות, בחודש הראשון לאף אחד לא היה חשק ומצב רוח לבילויים והעסקים היו סגורים לגמרי ו בהפסדים גדול ים. לאחר זמן מה ניסנו לחזור לשגרה, מהר מאוד גילינו שאין בעבור מי. רוב ההכנסות שלנו מקורם מתיירים ומטיילים שחוששים להגיע לצפון . גם הקהל המקומי פחות יוצא לבילויים , רבים מהגברים ומבעלי העסקים במילואים. חלק מהעסקים והמסעדות פתוחים וממשיכים לשלם משכורות, דואגים למלאי, אבל הקופות ריקות כבר כמעט חצי שנה ולא מכסות אפילו חלק קטן מההוצאות והתקורות . אנו ממשיכים לשלם שכירות, משכנתאות, ארנונה והוצאות תקורות נוספות . והמצב הביטחוני בעייתי ובשעה זו של מלחמה שלא אנחנו בחרנו בה כולנו במצב כלכלי לא פשוט המדיר שינה מענינו. כעצמאים אנחנו לא מבקשים ביום יום את עזרת המדינה , ההפך. אנחנו משלמים מע"מ מס הכנסה וביטוח לאומי שנכנסים לקופת המדינה ובנוסף אנו ד ואגים למקור פרנסה לאלפי תושבים רבים מהאזור . אבל בעת משבר איננו מוגנים אין לנו תעודת ביטוח ואין מענה לקושי שלנו. בחודשים הראשונים המדינה דאגה לנו לפיצויים אבל הם היו נמוכים ביחס להפסדים ואחרי חודשיים גם הם פסקו , ואנחנו ממשיכים לשלם כל חודש תקורות גבוהות ללא הכנסות ואין לנו מושג איך ואם בכלל נצליח ל שרוד את המשבר הזה.

כולנו אזרחי המדינה ואוהבים אותה אבל מרגישים שהופקרנו. אנחנו קורסים כלכ לית, חלקנו על סף פשיטת רגל ואתנו גם העובדים שלנו, ואנו מרגישים לבד במערכה הקשה.

אנו פונים לכל מי שרק יכול להשמיע את זעקתנו לסיוע דחוף של המדינה בהפחתת מיסים, דחיית משכנתאות ובמענקים. המדינה במקום לסייע לנו מציעה לנו הלוואות שלא נוכל להחזיר אותם אם נקרוס כלכלית. צריך להבין את הבעייתיות במצבנו. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו לסגור את העסקים כי יש לנו הוצאות שוטפות שאנחנו חייבים לשלם אז אנחנו פותחים את העסקים אבל אין לקוחות בגלל המתיחות בצפון ואנחנו יוצאים קרחים מכאן ומכאן .

על מנת שנוכל לחזור ולתפקד ושעולם המסעדנות והתיירות ימשיך לשגשג ביום שאחרי המלחמה אנחנו חייבים סיוע דחוף מהמדינה במענקים, בהפחתת מיסים וארנונה, דחיית תשלומי משכנתאות לתשלומי התקורה וההוצאות השוטפות.

אל תפקירו את העצמאים בעלי העסקים שחשובים לצמיחת הכלכלה ביום שאחרי המלחמה!!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו