עוצרים את הרס גן שער האריות

עוצרים את הרס גן שער האריות

מספר חתימות

27
 
1,000  
פורסם בתאריך: 07/10/2020
 

כפי שכבר נהפך לידוע לכל, עיריית אשדוד מקדמת בשנים האחרונות סחר-מכר על שטחים ברחבי העיר לחברי ה"אליטה" הקבלנים ויזמי הנדל"ן, ולחרדים שמשתלטים על העיר (לא פחות ולא יותר) ולא מוכנים להשתלב בחברה דמוקרטית-פלורליסטית ומכריחים את העיר הזאת לשינוי חברתי לפי רוחם וכנגד (!) הנורמה ורצון רוב תושבי העיר.

אנו, תושבי שכונת הקריה (שער האריות, שדרות ירושלים ורחוב הבנים), שמוקפים במרכזי קניות ובבניינים היינו שמחים ומרוצים לאין שיעור מהפארק שקם אחרי עשרות שנים בשכונתנו. אממה, עוד ב-2017 דווח לנו על ידי חבר מועצת העיר כי יזמים זוממים "לעשות את דברם" ולהעלים את הפארק לאחר שיגיע לידם ולהקים עליו מגדלים; לאחר כמה חודשים דווח שגם אנשי שלומנו של החרדים לא טמנו ידם בצלחת ובונים אף הם לקבל נתח ארי מן השטח של הפארק הציבורי המדובר לצורך הקמת בית ספר עבור "קהילתם". השאלות שנשאלות הן כדלקמן: 

1) כמה חרדים הם בכלל הקהילה הזאת? פחות ממאה בכל הסיטי.

2) מה מונע מהם ללמוד בבית ספר ממלכתי דתי בעיר או אפילו 3 דקות הליכה מהפארק בבתי הספר הרגילים? שום דבר.

3) מדוע לא דאגו לשתף את כלל הציבור במחטף המכוער הזה ופשוט להודיע רק לכמה בניינים עם מודעה שהודבקה על חלונות המבואות יום אחד משום מקום? תושבי השכונה לא יתנו לדבר כזה לקום; וגם לא תושבי הרובע ושאר תושבי העיר שפוקדים את המקום מדי יום.

העירייה טוענת שיש לנו "שלושה חודשים להביע התנגדות לתכנית" אבל לא נותנת כלים דמוקרטיים להביעה בעזרת סירוס זכות הציבור לדעת.

אנא חתמו ועזרו לנו!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו