נמאס לסבול מאזור תעשיה ירכא

נמאס לסבול מאזור תעשיה ירכא

מספר חתימות

95
 
1,000  

לכבוד:

מועצה מקומית ג׳וליס:

עו״ד ויסאם נבואני - ראש המועצה

מר׳ סלימאן אבו חלא - מהנדס המועצה

מר חסן סובח - מנהל מחלקת תברואה, מזכירות המועצה.

מכותבים:

הוועדה המקומית לתכנון ובניה גליל מרכזי:

עו"ד שרון גלילי - יו"ר הוועדה

אדר' סוזן מאדי - מהנדסת הוועדה

 

 

          בקשה לטיפול במטרדי רעש ואיכות סביבה מאזור תעשיה ירכא וסביבתו

 

ראש המועצה מר ויסאם נבואני, חברי הוועדה המקומית הנכבדים 

אנו החתומים מטה מבקשים להפנות את תשומת לבכם למטרדי רעש ומפגעי סביבה מאזור

תעשיה ירכא והסביבה.

1.מזה מספר שנים אנו עדים להתפתחותו האיטית של אתר פסולת הנמצא מזרחית למרכז המזון וקרוב מאד

לשכונת רחוב אל ארז ממש ליד הבתים שלנו! לפי בדיקה ראשונית ועל פניו התברר שהשטח משמש את מרכז המזון לסילוק פסולת המורכבת ממשטחי עץ, עגלות קניה הרוסות, קרטונים, פלסטיק ניילון ועוד. לאחר בירור ראשוני התברר שהמקום מתופעל ומנוצל על ידי מרכז המזון ולא ידוע אם יש להם אישור והיתר לשפוך פסולת ממש מול הבתים שלנו.

אנו מבקשים מכם לנקוט במיידי בכל האמצעים החוקיים לבירור הנושא ולפעול לביטול ואיסור כל פעולה מצד כל אלה הפוגעים באיכות הסביב בג׳וליס ושכונותיה. לא יעלה על הדעת וזה בלתי מתקבל לתת לאנשים כאלה לזלזל בנו עד כדי כך ובשיא החוצפה בלי לבקש רשות להשתלט על אדמות ג׳וליס ולעשות כל העולה על רוחם, ללכלך, להשחית ולהרוס לאט לאט כל דבר יפה מהמעט שנשאר לנו בלי לבוא על עונשם! שיזרקו אשפה בירכא ומול הבתים שלהם לא בג׳וליס ולא מול הילדים שלנו!

2. מטרד נוסף שסובלות ממנו הרבה משפחות במיוחד אלו שגרים בשכונות המערביות והצפון מערביות של ג׳וליס, מדובר על רעשים חזקים ממכונות תעשיה המגיעים מאזור התעשיה והמסחר של ירכא.

בעבר נעשתה בדיקה שבה אותרו בזמן אמת המפעלים אשר מוציאים את הרעשים (תיעוד ווידאו זמין לפי צורך ובקשה), אנו מביאים לידיכם את שמות המפעלים והעסקים אשר גורמים להכי הרבה סבל וכאבי ראש לכולם והם: 

א. מפעל ״א.מ.ג״ מפעל זה משתמש במכונות לגריסת פלסטיק, עובד כמעט 24/7  ברוב ימי השבוע כולל שישי שבת ( ימי המנוחה שלנו) חוץ מהמכונה לגריסת הפלסטיק הם משתמשים גם במנועים תעשייתיים אשר מופנים כלפי ג׳וליס ואותם שומעים כל הזמן. הרעש בלתי נסבל וגבוה עד כדי כך  שחלק מאיתנו שומעים אותו בתוך הבתים גם כאשר כל החלונות והדלתות סגורים ואטומים. לצערנו, ברוב הלילות גם בשעות 2-5 לפנות בוקר אנו סובלים מהם וזה מתחיל לגרום להרבה נזקים בריאותיים ונפשיים, על כך אתם יכולים להתייעץ עם מומחים בנושאי נזקי רעש והם יגידו לכם עד כמה זה גרוע וכמה המצב חמור.

ב. צימרים ״ מאנו ויליג׳ ״ צפונית ובסמוך לשכונת אלחרה. מוזיקה ורעש ללא הגבלה! מדי פעם מפעילים קריוקי מאד עלוב שצורם באוזניים. ( אתם יכולים לדמיין את עצמכם או את הילדים שלכם מנסים לשיון בלילה וקול של נערים שיכורים ששרים ״מוזיקה״ שהיא לא יותר מרעש דוחה חודר לכם למח ומונע מכם לעצום עיניים לרגע!!?? אז זה המצב). החוצפנים האלה לא נענים לעשרות התלונות שמוגשות למשטרה! מה עוד באחד האתרים שמפרסם אותם בסעיף מה בוילה? שורה אחרונה אומרת שהמקום ללא הגבלת רעש? מה זה? קומבינה עם הרשויות ? מי אישר להם לא להגביל רעש? איפה אנחנו חיים? כנסו ללינק ותקראו בעצמכם את ההזיה הזו!! https://www.villas.co.il/villa/manu-village/417

ג. מפעל אבן שיש ״ אבן שיש כורכר ובזלט״. מפעל זה מייצר שיש ואבני חיפוי והם עובדים עם מכונות לניסור וחיתוך סלעים. לצערנו גם אלה עובדים ללא התחשבות בכלל בעולם שמסביב ומפעילים את המסורים שלהם גם בשעות הלילה כמו 23:00 וב 24:00! מכונות ניסור סלעים עובדות בשעה 23:00!! ב טל-אל בטוח היו משביתים אותם תוך 10 דקות למה לא בג׳וליס גם?

ד. בית מטבחיים, לא ידוע מי הבעלים של מקום זה, אבל מבדיקה בשטח גם עלה כי המקום משתמש בציוד שנראה כמו צ׳ילירים תעשייתים אשר מפיצים רעש מאד גבוע ששומעים אותו ברקע כל הזמן. 

ה. דבר נוסף שמפריע לכולם זה הרפת פתוחה שעשו לא מזמן. ממוקמת מערבית לשכונת אלארז ודרום מזרח חניון מרכז המזון. שטח זה מהווה מטרד ריח מאד קשה ולאחרונה אפשר לסבול מהריח כמעט כל הזמן, במיוחד בשעות הערב. אי אפשר לפתוח חלונות או דלתות אפילו לחמש דקות לאיורור הבית פשוט קשה לנשום! אנחנו לא יודעים אם יעוד הקרקע לשטח זה הינו חקלאי ונניח שכן ומותר לגדל חיות משק באזור זה אז יש לתת תרופה למכה בהקדם כך שגם אנחנו נוכל לחיות בנחת.

מר ויסאם, כראש המועצה ומנהיגה של ג׳וליס אנחנו מבקשים ממך שתפעל מתוקף סמכותך לבדיקת העניין ובירורו ותפעל למיגור התופעות האלה אחת ולתמיד על מנת לעזור לנו לחיות בשלווה, שקט, נחת סביבה נקיה ואיכותית, אף אדם עם שכל ישר לא ירצה להסתכל מחוץ לסלון או מטבח או מכל מקום ולראות פסולת מכוערת ודוחה מול העיניים, אנשים מתביישים מהאורחים שלהם בגלל המזבלה הזאת. ( אנחנו לא גרים בעזה, זאת ג׳וליס) וכמו כן אין בן אדם שיכול ומוכן לחיות כאשר רעש ממכונות/ קריוקי ומוזיקה צורמת הורסים לו ולבני משפחתו את איכות החיים אנחנו בטוחים שאם המצב היה הפוך אלה היו מגיבים בחומרה ואף באלימות כדי למנוע מאיתנו להפריע לשלווה שלהם. 

כולנו רוצים לשמור על ג׳וליס והסביבה ככפר שקט נקי מסודר ויפה ולשמור עליו מפורעי החוק שרק מזיקים לנו ללא כל בושה או התחשבות.

תודה והערכה,

תושבי ג׳וליס 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/05/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/05/2020
העצומה נפתחה