מצילים את בית חולים "העמק"

מצילים את בית חולים "העמק"

מספר חתימות

3,636
 
10,000  

שר הבריאות, ניצן הורביץ

הנהלת קופת חולים כללית

אנו, תושבות ותושבי מרחב עפולה, עמק יזרעאל, הגלבוע ועוד עשרות ישובים ובהם כמליון תושבי ותושבות מדינת ישראל, אומרים לכם די! לא נשלים יותר עם אפלייה של בית חולים העמק. זה בית החולים שלנו. זה בית חולים עם צוות משכמו ומעלה שידיו כבולות. זה בית חולים שהוזנח, שנחנק, שנמנעו ממנו תנאים להתפתחות. שנמנע ממנו לתת שרותים חיוניים כולל שירותים מצילי חיים לאוכלוסיית הצפון.

מאסנו בהבטחות, אנו חרדים לבריאותנו. אנו לא מוכנים להיות קורבנות של אפליה מתמשכת בין מרכז לפריפריה, לתשתית רפואית רעועה שללא ספק תעלה בחיי אדם.

אין לכם את הזכות לפגוע בבריאותנו. זוהי זכות יסוד של כל אחת ואחד מאיתנו, לקבל את המובן מאליו. בית חולים ראוי, עם מיטב היכולות לתת מענה לכל בעיה וצורך בריאותי.

אנו דורשים:

  • מימוש ההבטחה הפומבית להפיכת בית חולים העמק למרכז על ובו כל היחידות, המחלקות, השירותים, הציוד וכח האדם הנדרשים לתת מענה רפואי איכותי, בחמש השנים הקרובות, בדיוק כמו בבילנסון, סורוקה או רמב"ם.
  • עשרות שנים של הזנחה חייבות להסתיים. בבית חולים העמק חייב להיות טיפול נמרץ ראוי, ניתוחי לב ומח, למבוגרים, ילדים ופגים. מערך כירורגי על כל היחידות ותתי ההתמחויות הקיימים, מערך דימות כמו בבתי החולים הנ"ל, הקמת תשתית רפואית מצילת חיים למקרי חרום ופציעות קשות, הקמת מחלקות אשפוז חסרות דוגמת קרדיולוגיה, צינתורי מוח מצילי חיים, מכון דיאליזה שיתן מענה למספר המטופלים הגדול באזור, מיטות אשפוז פסיכיאטריות לילדים ונוער, מיטות בטיפול נמרץ ילדים ועוד רשימה ארוכה של מערכות מצילות חיים.
  • הקצאה מיידית תואמת ומתוקצבת של תקני כח אדם לרופאים, אנשי סיעוד, פיזיותרפיסטים, דיאטנים, עובדים סוציאלים ואנשי מנהלה.
  • הקמת מבנים חדשים אשר יפתרו את בעיית הצפיפות הבלתי אנושיים במיון ובמחלקות, יחליפו מבנים מיושנים המיועדים להריסה וזאת תוך הקמת יחידות חדשות אשר יספקו מענה הולם לצרכי אוכלוסייה אדירה ומגוונת.

 אנו החתומים מטה, תושבות ותושבים מודאגים, אזרחים ואזרחיות הדורשים את המגיע להם, קוראים לכם לממש את ההבטחות וההתחייבויות שניתנו לאלתר. המשך המצב הקיים עולה בחיי אדם. זה במשמרת שלכם. אלו החיים שלנו. זו המדינה של כולנו.

وزير الصّحة نيسان هورفيتس

إدارة صندوق المرضى العام

 نحن سكّان منطقة العفولة، مرج ابن عامر وأيضًا عشرات المناطق ومن ضمنهم مليون مواطن ومواطنة من دولة إسرائيل نقول لكم كفى!

 لن نسمح أكثر بالتمييز لمستشفى العفولة.

هذا المستشفى هو لنا كلّنا، وهو بالمقدّمة بمنطقة شمال شرق دولة إسرائيل.

 هو المستشفى المتميّز بطاقمه العملي ومتعاطف مع مرضاه، وقد  أُ ُهمل هذا المستشفى ومُنعَ منهُ وسائل حتّى يتطور لقد تعبنا من الوعود ونحن خائفين على صحتنا غير مستعدين أن نكون الضحيّة النابعة من التمييز بين الشمال والمركز .

 لا توجد لكم صلاحية بالمس بصحتنا.

 هذا حق لكل مواطن منّا بأن يكون هنالك مستشفى مناسب، الّذي يفي بكلّ المتطلبات الصحيّة للجميع.

 نحن نطلب بتحقيق الوعود لجعل مستشفى "عيمك عفولة " مستشفى ذات مستوى عالي.

 وبه كل الوحدات والأقسام والخدمات والقوى العاملة لتعطي خدمات على أتم وجه مثل مستشفى بنيلسون رمبام بغضون الخمس السنوات القادمة.

 عشرات السنوات للإهمال يجب أن تنتهي يجب أن تكون

 - وحدة للعناية المركّزة، جراحة قلب وصدر للكبار والصغار والخدّج، قسم الجراحة على كافة أقسامه الموجودة وقسم الأشعة مثل المستشفى الّي ذكر أعلاه.

-إقامة بنية أساسيّة طبيّة لإنقاذ الأرواح في حالات الطوارئ والاصابات الصعبة.

- إقامة أقسام للمبيت غير متوفرة بالمستشفى مثل طب القلب وقسطرة الدماغ.

 - يجب التزود بأسرة لقسم الأمراض النفسية لدى الكبار والصغار وأيضًا أسرة في العناية المكثفة وهنالك قائمة من المتطلبات من أجل انقاذ حياة الأرواح.

 - تخصيص الفوري لمعايير القوى العاملة المتوافقة والمدرجة في الميزانية للأطباء وطاقم التمريض وأخصائي التغذية وعاملين اجتماعيين وموظفين الإداريين.

 -يجب إقامة مباني جديدة لتقليل مشكلة الكثافة المبالغ فيها الطوارئ وأقسام أخرى.

 هذه المباني الجديدة سوف تبدّل هذه المباني القديمة الّتي سوف يتم هدمها وانشاء مبانٍ جديدة الّتي تستوعب وتعطي خدمات لكمية أكبر من الناس.

نحن الموقعون أدناه لسكان قلقون والمواطنون الّذين يطلبون ما يستحقونه.

نطلب منكم الإيفاء بالوعود الّتي طلبناها، فورًا في الحال.

لأنّ الاستمرار في هذا الوضع القائم يمس بالضرر بحياة الانسان.

وهذا من مسؤوليتكم وهذه حياتنا ودولتنا.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/03/2022
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
02/03/2022
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
02/03/2022
העצומה נפתחה