מצילים את עמק השלום והמרחב הביוספרי!

מצילים את עמק השלום והמרחב הביוספרי!

מספר חתימות

59,906
 
65,000  
פורסם בתאריך: 08/09/2020
 

עמק השלום והמרחב הביוספרי בסכנה!

עמק השלום והשטחים הירוקים שמקיפים אותו, הם פנינת טבע נדירה שמאות אלפי ישראלים נהנים ממנה מידי שנה. זהו מרחב ביוספרי המוכר על ידי אונסק״ו בשל ערכי הטבע הנדירים שלו. אזור בעל היסטוריה מרתקת, מרבדי פרחים בלתי נגמרים, מעיינות ונחלים - הפתוח כל השנה לציבור הרחב.

הריאה הירוקה הזו נמצאת בסכנה מיידית, כי עיריית יקנעם דורשת להשתלט עליה ולהרחיב את העיר לכיוונה. במקום פרחים - לבנות בניינים. במקום יערות - כבישים, שיחמירו מאוד את בעיית הפקקים ועומסי התנועה הרבים בעיר ובאזור כולו.

אנחנו, תושבי העיר יקנעם ותושבי כל ישובי המועצה האזורית מגידו במשותף, זקוקים לעזרת כולכם, כדי לצאת בדרישה חד משמעית מעיריית יקנעם והעומד בראשה, לוותר על שאיפות ההשתלטות על עמק השלום, אלייקים ועין העמק. לבחור בטובת התושבים על פני טובתם של אינטרסנטים ובעלי הון. למנוע את הרס הטבע, הנוף, והסביבה, ולהשקיע בשיפור התשתיות הקיימות בעיר במקום בהתרחבות ובנייה נוספת.

הועדה הגאוגרפית, בהליך שתקינותו מוטלת בספק וללא שיתוף הציבור, המליצה להעביר את שטחי עמק השלום, רמת השניים ועד לחניון החרובים ליקנעם עילית למטרות בנייה.

בנייה באזור זה תפגע אנושות בתא השטח הנדיר הזה ובנחל שופט - אזור שיותר ממיליון ישראלים מטיילים בו מידי שנה, חינם אין כסף.

ההמלצה מונחת על שולחנה של השרה איילת שקד ורק לחץ ציבורי ימנע ממנה לחתום ויציל את עמק השלום.

אנו זקוקים לכם!

אנא חיתמו על העצומה והפיצו אותה לכל עבר.

הטבע שייך לכולנו ולא נוותר עליו.

למען עתידנו ועתיד ילדינו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו