צה"ל- אל תהרוס את עין כרם!

צה"ל- אל תהרוס את עין כרם!

מספר חתימות

4,971
 
10,000  

לכבוד ראש המטה הכללי, רא"ל גדי אייזנקוט

                

                                    הנידון: צה"ל- אל תהרוס את עין כרם!

אני מתנגד/ת להרס גבעת הטרסות - אחד האתרים היפים והמשמעותיים ביותר באגן עין כרם, עם שרידים נדירים של נוף מימי בית ראשון. במקום זה עוברים כיום שביל ישראל ושביל סובב עין כרם. אני מתקומם/ת על כך שבחירת מיקום מכללות צה"ל נעשתה ללא הכנת סקר מקיף בהיבט של טבע, נוף, ארכיאולוגיה והידרולוגיה – וכמובן ללא כל הליך של שיתוף ציבור. אסור לצבא לשתף פעולה עם מדיניות שכזו!

הכפר עין כרם, נוף הטרסות התנכ"י, והטבע שמסביבו – הוא אתר קדוש לעולם הנוצרי ובימים אלה הינו מועמד להכרזה כאתר מורשת עולם. אזור עין כרם הוא מוקד משיכה למיליוני תיירים, צליינים ומטיילים מכול רחבי הארץ והעולם בכל שנה.

על אף תמיכתי המלאה ליישום החלטת ממשלת ישראל להקים את קמפוס המכללות הצבאיות בעיר ירושלים, הבחירה בגבעת הטרסות באגן עין כרם היא לדעתי בחירה שגויה.

המיקום בעין כרם, בקצה הדרום-מערבי של העיר, אינו מתאים. הוא רחוק באופן משמעותי מקמפוס הר הצופים, ורחוק מגבעת רם - וללא תחבורה ציבורית מקשרת. בהעדר תשתית תחבורתית מינימלית, האגן המזרחי של עין כרם יהפוך למלכודת לכל כלי הרכב שינסו לצאת ממנו, או להיכנס אליו.

אני פונה אליך על מנת שתמצו את על ההליכים המתחייבים לפי חוק טרם קבלת החלטה שגויה זו, לרבות בחינת חלופות אחרות הקיימות (מטה המאבק הציג 4 כאלה), העונות על צרכי הצבא. מצער שצה"ל היקר לכולנו ייגרר למחלוקת ציבורית ללא כל צורך.

                                        הדבר בידך - כמו גם האחריות!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

29/09/2017
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
25/09/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
18/09/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
17/09/2017
העצומה השיגה 50 חתימות!
17/09/2017
העצומה נפתחה