סוגיית התחבורה הציבורית בשבת חייבת להיפתר!! עזרו לנו להגיע לפתרון רשמי!!

סוגיית התחבורה הציבורית בשבת חייבת להיפתר!! עזרו לנו להגיע לפתרון רשמי!!

מספר חתימות

213
 
210  

אנו תלמידות כיתה יא', מבית הספר זיו ומרקס בירושלים, במסגרת העבודה באזרחות התבקשנו לבחור סוגיה  אזרחית שעולה בתקשורת לאחרונה. בחרנו לעסוק בנושא התחבורה הציבורית בשבת, נושא שגורם לחילוקי דעות רבים בחברה הישראלית.

כאשר התחלנו לחקור את הבעיה האזרחית הזו, קראנו מידע מהאינטרנט, אספנו כתבות וגילינו שעדיין אין פתרון רשמי לבעיה הזו. נוכחנו לגלות שרבים מהאוכלוסייה הישראלית נפגעים מהמצב הקיים. 

לפיכך, אנו רואים שיש שני צדדים בנושא זה, יש אנשים הטוענים שמדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית וכל אדם יוכל לפעול על פי דרכו, כלומר יכולת הבחירה של כל אדם היא לבחור ולקבוע לעצמו כיצד להתנהל ביום השבת. ישנם אנשים שמתנגדים לדעה זו וטוענים שנידרש עלינו לכבד ולשמור את השבת ולא לפגוע בחשיבות של יום קדוש זה, ועל כן אין לקיים תחבורה ציבורית בשבת.

על מנת לפתור את סוגיה זו יש כמה אפשרויות. אפשרות ראשונה היא שכל צד ימשיך בדעתו כמו שחשב עד עכשיו ולא ייפגע בצד השני שחושב אחרת. אפשרות שנייה היא להגיע לפשרה כלשהי בנושא ולפתור את הסוגיה.

ובשביל לפתור את הסוגיה אנו נפעל בכמה דרכים כגון- העלאת המודעות והעברת שיעורים בקרב נערים צעירים כדי לראות את דעתם בנושא, וכך נוכל להשפיע על דעתם של שני הצדדים. אנו נבין מה דעתם של הרוב במדינה ונפעל בהתאם לרצון הרוב, כלומר אם רוב הציבור במדינה פועל למען תחבורה ציבורית בשבת אז השלטון יצטרך להיענות לכך ואם הציבור טוען ההפך, שאין להפעיל תחבורה ציבורית   בשבת, השלטון ייענה לכך ויקבע את אופי המדינה כמדינה שומרת שבת.

 נשמח אם תחתמו על עצומה זו, כדי שנוכל לעשות שינוי משמעותי בנושא תחבורה ציבורית בשבת, שישפיע על איכות החיים של תושבים רבים במדינת ישראל.                                                                 עזרו לנו להגיע לפתרון סופי אחת ולתמיד!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/03/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
25/03/2020
העצומה נפתחה