סל מזון בריא בישראל

סל מזון בריא בישראל

מספר חתימות

2,254
 
10,000  

ישראל צריכה סל מזון בריא!

אנו, חברי עמותת עתיד, עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל, וירחון מנטה, מגזין הבריאות ואיכות החיים מבית ידיעות אחרונות, מבקשים להוזיל את מחיריהם של מוצרי הבריאות בישראל, וליצור סל מזון בסיסי, מוזל ובריא.

כולם מדברים על כך שיש ליצור סל מזון בסיסי במחיר מוזל, כדי להבטיח ביטחון תזונתי לכלל האוכלוסייה בישראל. אנחנו מבקשים לדאוג שהמזונות האלו יהיו גם בריאים לנו.

נכון להיום :

  • חמאה ושמנת נמצאים כמזונות תחת פיקוח- שניהם עתירי שומן רווי, כולסטרול וקלוריות.
  • קמח לבן- קמח דל בסיבים תזונתיים, בויטמינים ומינרלים- נמצא בפיקוח, בניגוד לקמח המלא העשיר בכל אלו.
  • מחירי הירקות והפירות עולים משנה לשנה מה שמקשה על יותר ויותר אנשים לאכול אותם. ירקות ופירות הם הבסיס לתזונה טובה ובריאה!
  • מחירם הממוצע של הבשר והדגים גבוה  בארץ  ממחירם במרבית ארצות המערב. גם הבשר ועוד יותר הדגים הינם מרכיב חשוב בסל המזון הבסיסי שחשוב שיהיה לנו.

סל המזון הבסיסי והבריא המוצע על ידינו יכיל: קטניות כגון: עדשים, גרעיני חומוס ושעועית יבשה, דגנים מלאים כגון: אורז מלא, חיטה, בורגול, כוסמת וגריסים, ירקות, פירות, לחם מחיטה מלאה, גבינות עד 5% שומן, טונה, סרדינים, ביצים, טחינה גולמית, חלב עד 3% שומן, יוגורט, לבן עד 3% שומן, קמח מלא, דג בקלה, עוף והודו אדום. אנו דורשים מכל מקבלי ההחלטות בנושא מחירי המזון בישראל לדאוג שסל המזון הבסיסי בישראל יהיה בריא. כל פתרון אחר שאינו לוקח בחשבון את ההשלכות התזונתיות והבריאותיות של המזון המוזל יהיה חסר אחריות.

צילום: קית' גליסמן

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/09/2011
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
28/08/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
25/08/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/08/2011
העצומה נפתחה