לגליזציה מגיל 21 בישראל

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
50  
פורסם בתאריך: 31/03/2021
 

אנחנו תלמידי כיתה י'ב בתיכון עמי אסף, בעבודת הגמר שלנו באזרחות בחרנו לעשות לעסוק בנושא הלגליזציה של סמים קלים בישראל. במקרה שלנו בחרנו להתעסק ולהעמיק בקנאביס כתרופה וכסם לצרכיהם האישיים של אזרחי מדינת ישראל. בעבודתנו חקרנו לעומק את נושא זה על הצדדים החיוביים והשליליים בשימוש בקנאביס במרחב הציבורי והאישי, על השפעותיו של הסם על כלל האזרחים, מעמדו המשפטי ודעתם של אזרחים מסביבתנו. מהנתונים שקיבלנו הבנו שקיימת בעיה בין רצון ודעת האזרחים למימוש רצון זה בחוק.

הבעיה היא: רצון רוב האזרחים הוא בעד שימוש בקנאביס והחוק אוסר על שימושו, כיום במדינתנו חל איסור על שימוש בקנאביס וגם החולים המטופלים בסם זה כתרופה חווים קשיים הנובעים מהחוק הקיים ואכיפתו.

לבעיה זו אנו רוצים לעלות פתרון, שהוא לגליזציה מבוקרת, ומשמעותה הצבת תקנות בשימושו של הסם כמו שיש על סמים אחרים בארץ: סיגריות ואלכוהול שעליהם חלה הגבלת גיל. לגליזציה מבוקרת יכולה להתפרש בחוק גם על החזקה של כמות מסויימת של הסם או הגבלת גיל למכירה ושימוש כזאת או אחרת לפי דעתם של נציגנו בממשלה על פי רצון העם.

בכדי להשמיע את קולנו ולהביע את הרצון של האזרחיים לתנאים חדשים ושונים בחוק לגבי שימוש בקנאביס אנחנו צריכים את תמיכתכם בכך שנשמיע את הקול יחד! מטרתנו היא למלא עצומה זו בשמות של אזרחים התומכים בהעלאת רעיון זה לכנסת והשמעת כל האזרחים יחדיו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו