סה"כ רציתי להגיע לרכבת בשלום

סה"כ רציתי להגיע לרכבת בשלום

מספר חתימות

434
 
1,000  

סך הכל רציתי להגיע לרכבת בשלום

כמה פעמיים נסעתם לתחנת רכבת פרדס חנה או חזרתם ממנה וכמעט זה קרה...?

כל יום אלפי אזרחים, תלמידים וחיילים עוברים ברחוב דרך הים בפרדס חנה, כאשר מאות הולכים ברגל בשולי הכביש וחוצים את הצמתים הסמוכים לתחנת הרכבת בפרדס חנה.

כביש דרך הים (כביש 651) הינו כביש בין עירוני החוצה את פרדס חנה ובאחריות  נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) משרד התחבורה והמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור.

כביש 651 הינו עורק ראשי בין עירוני בו עוברים כלי רכב רבים כולל משאיות עמוסות ואוטובוסים במהירות גדולה, כאשר התשתיות בו אינן מותאמות להיקפי התנועה הגדולים ולעובדה כי הוא עובר בתוך הישוב פרדס חנה – כרכור ואליו מתנקזים כבישים ודרכים עירוניות.

המצב קיצוני ומסוכן במיוחד בצמתים הסמוכים לכניסה לתחנת רכבת קיסריה פרדס חנה (מהצד של פרדס חנה) שם עוברות מידי יום אלפי מכוניות בדרך אל התחנה וממנה.

בשנים האחרונות נפח התנועה בכביש זה אף עלה פי כמה, כך שחציית צמתים אלה הפכה למשימה קשה עד בלתי אפשרית מבלי להסתכן בתאונה קשה.

על פי נתונים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים המדובר בכביש המסוכן ביותר ברחבי פרדס חנה – כרכור! בכביש זה מתרחשת תאונה כמעט בכל יום, חלקן קשות מאוד. במקרים רבים, רק בנס מסתיים המעבר בכביש או חצייתו  ב"כמעט ונפגע"!

חשוב לציין, כי מקרים ותאונות רבות כלל אינן מדווחות לרשויות וכי תושבים רבים חוששים לחצות באזור ונמנעים מלנסוע בדרך ומחפשים דרכים חלופיות.

הדברים חמורים עוד יותר מכיון שקיים תכנון להרחבת הכביש, כך שכמות המכוניות המתוכננת לעבור בכביש זה צפויה רק לגדול ובאופן שמחמיר את הבעיה ואינו מעניק כל פתרון כמתבקש לאזור עירוני בו מתגוררים בצידי הרחוב תושבים רבים.

כפי שניתן להבין המצב קשה ועל כולנו להירתם כדי לשנותו. בכוחנו כתושבים ואזרחים לעשות שינוי ומוטלת עלינו החובה להירתם ולעשות מעשה לטובת שינוי מצב הדברים.

פנינו אל הגורמים הרלוונטיים אך התשובה שקבלנו עד כה היא שבכביש זה לא היו מספיק תאונות קשות – וכי זהו לא כביש אדום מספיק. במילים אחרות לא היה מספיק דם כדי להצדיק טיפול בכביש זה בעיני המדינה.

בינתיים, עד ש"יצטבר" מספיק דם בכביש זה תושבים ממשיכים לגור ברחובות הסמוכים ו"רק" לרצות להגיע הביתה בשלום.

בהתאם, אנו קוראים לגורמים האחראים:

  • שר התחבורה מר ישראל כץ, כגורם האחראי מטעם הממשלה על ניהולהתשתית התחבורתית במדינה, כולל המלחמה בתאונות הדרכים.
  • ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור מר חיים געש, כגורם אשר בידו הכוח לשנות ואמור יחד עם התושבים להילחם על בטיחות תושביו ולהביא את הגופים הרלוונטיים לפעול לפתרון המצב הקשה.
  • לחברת נתיבי ישראל, החברה הממשלתית האחראית על הכבישים בארץ ועל הקצאת משאבים להפיכתם לבטוחים.

אנא, פעלו מיידית להסדרת הצמתים בכביש 651, דרך הים, בעיקר בסמיכות לכניסה לתחנת רכבת פרדס חנה על מנת שכולנו נוכל להגיע ולחזור מהרכבת בשלום.

מספיק דם נשפך פה. לא צריך לחכות לעוד תאונות קשות!

אל תתנו לדרך הים להפוך לדרך הדם.

 לתמיכה במאבק אנא חתמו על העצומה.

כמו כן, נשמח אם תוסיפו את מספר הטלפון או מייל על מנת שנוכל לצרף אתכם לפעילות מתוכננת של המטה (מספר הטלפון או המייל לא יופיעו באתר ולא ישמשו לשום דבר למעט מאבק זה).

ניתן גם להשאיר פרטים במייל  [email protected]

כמו כן מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק (לייק)   "מגיעים הביתה בשלום-דרך הים"דף הפייסבוק של ועד הפעולה להסדרת דרך הים

                                                                                     ועד הפעולה להסדרת דרך הים 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/11/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
03/11/2015
העצומה נפתחה