יוחזר שביל האופניים במסילת ישרים!

יוחזר שביל האופניים במסילת ישרים!

מספר חתימות

עד כה נאספו: 157 חתימות.

אנו תושבות ותושבי השכונות שפירא וקרית שלום, דורשות ודורשים מעיריית תל אביב להשיב לאלתר את המדרכה ברחוב מסילת ישרים לצורתה הקודמת - שביל אופניים לצד מעבר הולכי רגל.

בצעד הזוי וחסר פשר, הרסה העירייה את שביל האופניים והציבה במקומו ריהוט וחלקות אדמה אשר לא רק מבטלות את שביל האופניים (בניגוד גמור למדיניות העירייה למעבר לתחבורה ירוקה) אלא גם דוחק את הולכי הרגל למעברים צרים. מאחר ואין יותר שביל אופניים, רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים צריכים לבחור בין רכיבה על המדרכה תוך סיכון הולכי הרגל לבין רכיבה על הכביש לצד אוטובוסים, משאיות וכלי רכב רבים. בידיהם בחירה בין שתי אופציות גרועות ומסוכנות לכל הנוגעים בדבר.

רבים מתושבי השכונות הינם הורים וילדים המשתמשים יום יום בשביל האופניים כדי להגיע לבתי ספר וגנים. יצירת פינות ישיבה וצל הינו צעד מבורך אבל אין סיבה שיבוא על חשבון שביל האופניים. ציר מסילת ישרים ושביל האופניים שבו מהווה ציר חיבור עיקרי לתושבי השכונות הדרומיות ובביטולו גוזרת העירייה על התושבים שימוש מוגבל באופניים והעצמת הצורך ברכב פרטי.

אנחנו קוראים וקוראים לעירייה לחזור בה מהריסת שביל האופניים ולדבוק במדיניות הירוקה שאותה היא מיישמת בשאר חלקי העיר ובמקום להרוס שבילים קיימים - לקדם וליצור קישוריות של השכונות לשאר חלקי העיר. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/01/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
12/01/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/01/2022
העצומה נפתחה