וועדת חקירה ממלכתית בראשות משפטן לרצח רבין

וועדת חקירה ממלכתית בראשות משפטן לרצח רבין

מספר חתימות

5
 
500,000  
פורסם בתאריך: 04/11/2019
 

א.ג.נ.

אנו, שמאל ימין מרכז חילונים דתיים חרדים, עומדים יחדיו בדרישה זאת, כל אחד מטעמיו.

חייבים להפסיק את הריטואל הקבוע, מצד אחד גורמים שמעלים תאוריות קונספירציה הזיות, ומצד שני גורמים פוליטיים ולא, שמכפישים ציבורים שלמים בעקבות הרצח המזעזע והנורא של ראש ממשלה ואדם.

לצערנו הרב, יש יותר מדיי דברים (חפצים, מסמכים ועדויות) שלא מסתדרים עם הגרסה הרשמית. על פי שיטת המשפט בישראל, כשנאשם מודה באשמה אין צורך ב"שלב ההוכחות", ואכן לא הייתה חקירה אחת כוללת שהקיפה את כל אירוע הרצח. וועדת השופט שמגר בחנה רק את כשלי האבטחה. העדר חקירה כוללת פתח את הפתח לתיאוריות לשמועות רבות.

מה שאנו דורשים הוא רק את האמת, את כל האמת ושום דבר חוץ מהאמת, ולתחושתנו, רבים מאוד במדינת ישראל דורשים דרישה דומה. כדי להגיע אל האמת יש להקים וועדת חקירה ממלכתית בראשות משפטן בכיר שאיננו שופט שתחקור את כל הדברים הקשורים לרצח, בעשרה תנאים עיקריים:

1. לוועדת החקירה יהיה מנדט לחקור כל דבר שנראה לה קשור לרצח, לפניו ואחריו ללא מגבלת זמן, ולתפוס כל מוצג ומסמך שתראה לנכון.

2. כל החומר המצוי בגנזך המדינה ובמקומות אחרים ייפתח בפני הוועדה.

3. תעשה חקירת עומק יסודית לבדוק את ההסתה שקדמה לרצח הנורא. היינו, אופן ההסתה, המסיתים, העומדים מאחורי המסיתים, והאם נעשה משהו בעשרים וארבע שנים שעברו מאז הרצח כדי למנוע הישנות הדבר.

4. חקירת פרשת "שמפניה" אבישי רביב, אשר הקים ומימן את ארגון "איל" (ארגון יהודי לוחם), אשר סחף אחריו עשרות בני נוער וצעירים תוך כדי הסתה לפגוע באנשי שמאל וערבים. בין שאר החומר שיבדק עשרות תלונות ותיקי המשטרה שנסגרו להנ"ל ואנשיו.

5. הוועדה תכלול מומחים בשטחים רלוונטיים: בליסטיקה, רפואה וכד', ותיעזר במומחים כאלו.

6. לוועדה תהיה סמכות לזמן עדים ולהעידם גם בעל כורחם.

7. לוועדה יהיה תקציב שיאפשר להביא אנשים מחו"ל כדי להעיד בפניה.

8. כל מי שיופיע בפני הוועדה יהנה מחסינות מוחלטת (כמו שהיה בפרשת קו 300).

9. כל מסמכי הוועדה יהיו פתוחים ושום דבר לא יוכנס לחיסיון.

10. כל דיוני הוועדה יהיו פתוחים לקהל ו/או יועברו בשידור ישיר באתר הוועדה באינטרנט.

11. אם תהיה מחלוקת בוועדה לגבי מסקנות החקירה, יפורסמו כל הדעות.

12. אחרי פרסום דוח וועדת החקירה ומסקנותיה תינתן לכל אדם אפשרות להופיע בפניה ולהעיר על מסקנותיה. (אפשרות: להעיר בכתב בלבד על מסקנותיה) הוועדה תתייחס בענייניות להערות שתגענה אליה מהציבור.

דרישה ציבורית רחבה תחייב את רשויות המדינה להקים וועדת חקירה כזו.

ראיון נדיר עם מי שהיה אז ראש השב"כ, מר קרמי גילון, אשר ממחיש באופן ברור ביותר את הצורך בהקמת וועדת חקירה ממלכתית בראשות משפטן לרצח רבין:

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו