לא לסגירת המחלקה הוטרינרית ברמת גן ולא למעבר לאיגוד ערים וטרינרי

אין תמונה

מספר חתימות

651
 
6,000  

ראש עיריית רמת גן מבקש לפרק את המחלקה הוטרינרית העצמאית של העיר ולהצטרף לאיגוד ערים גבעתיים ובני ברק. 

רמת גן ברחה מהאיגוד בשנת 2004 אחרי דוחות קשים אודות התנהלות האיגוד מטעם משרד הפנים ומטעם מבקר הפנים של ר״ג אודות מנהל כספים לא תקין. מאז הנהלת האיגוד לא השתנתה. לקח לרמת גן 3 שנים תמימות לזכות להתנתק מהאיגוד אשר נותר על שטח רמת גן.

עם הזמן האיגוד צירף יישובים נוספים במיקור חוץ לא חוקי על פי חוות דעת של משרד החקלאות. האיגוד העביר בעלי חיים למתקן אחיסמך. לאיגוד אמצעים כלכליים מוגבלים והוא מתיימר לתת שירותים בפריסה גיאוגרפית מבהילה - התוצאה : רמת שירותים שיש בגינה תלונות רבות. פעילי בעלי החיים נוטלים על עצמם את רוב הנטל בטיפול ביישובים תחת האיגוד. רוב משאבי האיגוד במיליוני שקלים מוצאים על שכר והוצאות הנהלה . האיגוד נשאר עם תקציב שהנו בבחינת בדיחה לטובת טיפול בבעלי החיים בכל כך הרבה יישובים (כ38/39 יישובים !). האיגוד הנו בבחינת ״תפסת מרובה לא תפסת״.

ראש האיגוד הודה בישיבה שהתקיימה בהנהלת העיר רמת גן  אשר הוזמן אליה כי הוא טרם יישם מדיניות של no kill וכי אין לו מקום לאחסן את כל הכלבים המשוטטים. זה אומר אחת מהשתיים : או שלא אוספים מספיק כלבים משוטטים לטיפולים ואימוץ כי אין מקום או שגורלם של הכלבים הנו מיתה. 

אנחנו מודאגים ! אין שום סיבה כלכלית שרמת גן שיש לה תקציב ייעודי של כ3 מליון שח רק עבור העיר רמת גן תיתן את משאביה לאיגוד ותאבד בכך את הטיפול המסור וייעודי עבור העיר (תקציב האיגוד לצורך השוואה הנו 9 מיליון שח בלבד עבור 38/39 יישובים). מי שישלם על כך יהיו חיות הרחוב . אנא ראו מה מצב חיות הרחוב בבני ברק אשר הינה תחת צו האיגוד , העיר מכונה בפי הפעילים ״הגיהינום של בעלי החיים״. אנא ראו את מצב בעלי החיים ברחובות  אור יהודה. 

מצב המחלקה הוטרינרית ברמת גן הוא מבחינת המסירות לטובת בעלי החיים מדהימה. אין צורך לשנע את העובדים לאיגוד ואין היגיון כלכלי לכך ! על רמת גן להישאר עצמאית כי איגום המשאבים הזה יזיק לה. 

ראש עיריית רמת גן טען ל״חסכון כספי״ מעבר לעובדה כי זה כלל איננו נכון נוסיף ונציין כי זה יהיה חסרון שיבוא על גב חיות הרחוב . אנחנו לא מעוניינים להיות שטח הפקר . אין שום סיבה להרוס מה שעובד טוב מאוד. מה שנבנה ביזע רב ובאהבה רבה במשך שנים יהרס בבת אחת ולוקח שנים להתנתק בחזרה. זה אינו מצב הפיך בזמן קצר !!!

גם איגודי ערים אחרים בישראל התגלו במחדלם כאשר רוב הכסף הולך על משכורות ופחות על מתן שירותים . מיקוד שירותים ליישובים גדולים הנו הכרחי עם תקציבים עצמאיים ולא פריסה ומיצוע הפוגעים בהכרח  באיכות השירות.

עזרו לנו להביע תמיכה בעצמאות המחלקה הוטרינרית המדהימה של רמת גן ואמרו לא לאיגום המשאבים הזה. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/03/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
24/03/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/03/2020
העצומה נפתחה