לאן הולך הכסף שלנו? החלת חובות דיווח ושקיפות על קופת חולים כללית

לאן הולך הכסף שלנו? החלת חובות דיווח ושקיפות על קופת חולים כללית

מספר חתימות

163
 
1,000  

אנו הח"מ דורשים לפתוח לציבור את תקציבי שירותי בריאות כללית, היעדר השקיפות שבה פועלת הנהלת כללית הוא שריד אנכרוניסטי, ומעלים לא מעט שאלות

האוצר ומשרד הבריאות מסרבים להיות הרגולטור של קופות החולים. וכך הכללית יכולה להפעיל שיטה מגונה של פרסים וקנסות לרופאים כדי לעודד אותם לרשום את תרופות זולות לחולים. כך הכללית יכולה למנוע מחולים תרופות חיוניות הכלולות בסל, כך הכללית יכולה כשיטה למנוע ולדחות בדיקות חיוניות ודחופות.

קרוב ל-50 מיליארד שקל זה התקציב של קופות החולים בשנת 2021, למעלה ממחצית הסכום הוקצה לקופת חולים כללית לבדה, שמבטחת 52% מהאוכלוסייה. תקציב שלא נגיש לציבור בשל רישום הקופה ברשימת האגודות העותמניות, עיוות שמלווה אותנו עוד מימי הטורקים.

הכללית משקיעה מיליונים בשיווק וגיוס מבוטחים חדשים על חשבון המטופלים, וסכומים לא יודעים למטרות שלא קשורות לבריאות. אי אפשר לתפוס את הנוהל המפוקפק של מיליארדים למקומות שונים בלי לתת שום דין וחשבון לאן הולך הכסף, ומה עושים בכסף.

לאור האמור לעיל, אנו דורשים לחייב את הקופה בחובת השקיפות ודיווח, הכולל דוחות כספיים מלאים של הכנסות והוצאות. דוחות שיהיו פתוחים לעיון הציבור וכך יהיה אפשר לראות להיכן מנותבים הכספים ומי תיעל אותו.

אנו סבורים שאור השמש היא המחטא הטוב ביותר, זכותם של אזרחי ישראל לדעת מה נעשה בכספם, והנושא נוגע למיליוני תושבי ישראל, קופות החולים ממומנות ע"י כספי ציבור ואין שום סיבה שקופות החולים יוחרגו מהצורך בשקיפות.

הצטרפו אלינו לקריאה לכל חברי הכנסת, להחיל על קופת חולים כללית חובות דיווח ושקיפות, ולחשוף באופן מלא את כל ההוצאות ככל גוף אחר שאינו למטרת רווח.

עצומה זו תשלח בבוא הזמן לכול הגורמים הרלוונטיים במדינה לרבות מבקר המדינה.

אנא חתמו ושתפו עצומה זו, ביחד נעביר את המסר למקבלי החלטות, הגיע הזמן תחתמו ונגיע עם זה לכנסת

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/12/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/12/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
22/11/2021
העצומה נפתחה