סרטון התצפיתניות - דרישה להחלפה מיידית של בכירי הצבא ומערכת הבטחון

סרטון התצפיתניות - דרישה להחלפה מיידית של בכירי הצבא ומערכת הבטחון

מספר חתימות

4,375
 
10,000  

אנו, החתומים על עצומה זו, דורשים בזאת את החלפתם המיידית של בכירי הצבא ומערכת הביטחון, בעקבות מחדל הביטחון החמור שהתרחש ב-7/10/2023.

הסרטון המתעד את תצפיתניות במוצב נחל עוז, אשר נצפה בישראל ובעולם אתמול, ממחיש את עומק הכישלון בהגנה על ישובי עוטף עזה ואת חוסר המוכנות של הכוחות בשטח.

מחדל זה הביא לפגיעה קשה בביטחון האזרחים ולתוצאות קטסטרופליות שניתן היה למנוע. האחריות על המחדל הכבד מוטלת על בכירי הצבא ומערכת הביטחון, אשר לא פעלו בצורה מספקת למניעת האירועים הטרגיים.

אירועי ה-7 באוקטובר חשפו כשל חמור בהיערכות הצבאית והמודיעינית, שהוביל לחטיפת חיילים/ות ואזרחים/ות בידי ארגון הטרור חמאס. סרטון התצפיתניות חושף תמונה מזעזעת של מחדל חמור במוצב נחל עוז, בו לא ננקטו אמצעי הגנה ראויים לשמירה על מוצבי ובסיסי צה"ל.

סרטון התצפיתניות מבסיס נחל עוז חושף רק חלק מהמחדלים החמורים שהובילו לאירועי ה-7 באוקטובר , כגון:

הערכת מצב שגויה: המודיעין הצבאי העריך כי חמאס לא מתכנן לבצע פיגועים גדולים בתקופה הקרובה, למרות סימנים רבים המעידים על כוונות כאלה.

ליקויים באיסוף המודיעין: הצבא לא הצליח לאסוף מידע מודיעיני מדויק על כוונות החמאס, כמות מטורפת של מנהרות, הערכות מודיעיניות ועוד.

היעדר תגובה מהירה: לאחר גילוי החדירה למנהרה, הצבא לא הגיב במהירות ובנחישות הנדרשות, דבר שאפשר לחמאס להשלים את החטיפה.

מחדלים בהגנה על ישובי העוטף.

  

אנו סבורים/ות כי בכירי הצבא ומערכת הביטחון, אשר נושאים באחריות למחדל זה, אינם יכולים להמשיך כעת בתפקידם.

אנו קוראים/ות לראש הממשלה ולקבינט, להורות על החלפה מיידית של כל השדרה הפיקודית, מהרמטכ"ל ומטה, אשר היו אחראים למחדל הבטחוני הגדול, ולהסתבכות המדינית והעולמית של מדינת ישראל.

הגיע הזמן לשנות ולפעול בנחישות לשיקום הביטחון והאמון בצה"ל ובמערכת הביטחון. אנו דורשים שההנהגה תגיב במעשים ולא רק בדיבורים, ותפעל מידית לתיקון המצב.

החלפה מיידית תסייע גם בהשגת הכרעה וניצחון בעזה ובצפון.

חותמים ומשפיעים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/05/2024
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
24/05/2024
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
24/05/2024
העצומה נפתחה