ביטול הבנייה ברכס לבן והפיכתו לשמורה

ביטול הבנייה ברכס לבן והפיכתו לשמורה

מספר חתימות

97
 
200  

רכס לבן הינו משאב טבע מיוחד ביופיו למרגלות הרי ירושליים מתחת ליישוב אורה. הרכס הוא בית למגוון בעלי חיים ומעיינות וכן מקום טיולים אהוב. כבר יותר מעשור שהרכס נמצא בסכנת הריסה למען פרוייקט בנייה להרחבת העיר ירושליים. בשנה האחרונה אושר הפרוייקט סופית ופיסת הטבע הירוקה ויקרת הערך עשוייה להפגע למען בנייה של יחידות דיור חדשות.

הפגיעה ברכס תוביל לפגיעה סביבתית ובמגוון האקולוגי העדין באיזור, בין אם בבעלי החיים, הצמחייה וכן מגוון המעיינות הנמצאים ברכס. כמו כן הריסת הטבע ברכס תוביל לפגיעה באיכות החיים בעיר ירושליים וסביבתה, בין אם באופן פיזי של פגיעה בריאות ירוקות ובכך פגיעה באוויר וכן פגיעה באיכות מי התהום, ובין אם בפגיעה נפשית שכן הטבע הוכח כאמצעי קריטי בשמירה ושיפור של בריאות הנפש. לא ניתן להתעלם מהעובדה כי בנייה במרחק כה גדול ממרכז העיר עשוי להיות יקר ומסובך בעיקר בגלל תשתיות וכן הנחיצות ביחידות דיור חדשות נתנת לפיתרון בבנייה בתוך העיר ירושליים ופיתוחה.

אנחנו קוראים בזאת להפסיק את פרוייקט הבנייה ברכס לבן ולהכריז עליו כשמורת טבע ובכך לשמור על הסביבה, איכות החיים, הבריאות וכן לקדם פיתוח עירוני נכון יותר!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/05/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
04/05/2021
העצומה נפתחה