רשבי מאז ולתמיד

אין תמונה

מספר חתימות

31
 
60  
פורסם בתאריך: 12/01/2020
 

הורי בית ספר רשב"י היקרים שלום רב!

בית ספר רשבי באר יעקב הוא בית ספר הממלכתי דתי היחיד בבאר יעקב, בית ספר זה שימש את ותיקי הישוב שנים רבות, ועבר תהפוכות רבות, הוא נסגר, ניסו לשנות את שמו לאפיקים והניסיון לא עלה יפה. לפני חמש שנים התאגדה קבוצת הורים ודרשה פתיחת בית ספר ממלכתי דתי בתוך היישוב מתוך רצון לקבל חינוך ממלכתי דתי  בתוך הישוב ולא מחוצה לו. ואכן אחרי מאמצים כבירים מול המועצה ומול גורמים במשרד החינוך שנמשכו חודשים ארוכים, התקבל האישור להקמה מחודשת של בית ספר רשב"י.

מתי אתם שואלים??ביום ל"ג בעומר- יום הילולת הרשב"י !!! מדובר בהשגחה פרטית מהמעלה הראשונה.

ארבע שנים בית ספר צמח ותיפקד במבנה הישן, שבו למדו דורות רבים בעבר, היות והמבנה כבר לא הספיק ולא תאם את צרכי הלמידה, פעלה אותה קבוצת הורים עם המועצה להקמת מבנה חדש ומותאם לדרישות והצרכים החדשים. עם השינוי במבנה והעברתו לשכונת צמרות,  המועצה הציעה לשנות את שם בית הספר ל"אילנות" כדי להתאים את השם לשמות ה"מתקדמים" של שאר בתי הספר ביישוב. מרגע שהיתה הבנה שרוצים לשנות את שם בית הספר, התקימו מספר שיחות עם ראש המועצה שהיה שותף בהקמת בית הספר מההתחלה, ובסיכום מולו ועל מנת ששם בית ספר יהיה מקובל על כולם יקרא " אילנות רשב"י"  שם זה בעל משמעות של צמיחה מתוך אורות הרשב"י. ומאז המועצה משתמשת בשם זה בפירסומיה הרישמיים.

ביום חמישי האחרון פורסם סקר בקבוצות הכיתתיות שעל ההורים לבחור שם חדש לבית הספר בין שני האפשרויות "חמ"ד רשב"י" או "חמ"ד אילנות"    האופציה של חמ"ד אילנות רשב"י הושמטה בטענה שזה שם ארוך מידי. (את הסקר יש למלא עד יום חמישי שבוע לאחר מכן בחצות). עם זאת, יומיים לאחר פירסום הסקר(מוצ"ש) מתפרסם פלאייר שהוכן מראש ופורסם בקבוצת פייסבוק המקומית המזמין את העולים לכיתה א לפעילות בבית ספר "חמ"ד אילנות" ללא איזכור של השם רשב"י, חשוב לציין שמתחילת שנה הנהלת בית הספר שולחת דפי לוגו עם השם הזה. זאת ללא כל ועדה, הליך דמוקרטי או בדיקת רגשות ההורים והתלמידים לגבי  שם בית הספר שאליו נרשמו ואליו הם מגיעים בכל בוקר על מנת לקבל ערכים של תורה והלכה. מין הראוי  שעושים שינוי משמעותי ומהותי כזה יש לבדוק את דעתם של כלל ההורים, כפי שניסו להציג בסקר, רק שבמקביל לצערי פועלים בחתרנות וללא שקיפות וממשיכים להוציא הודעות ופליירים עם השם שהם בחרו כאמור,  נראה כי ההחלטה התקבלה ועכשיו רק רוצים להחליק את הדבר כאילו נקבע בהליך דמוקרטי, ההליך כבר זוהם ע"י הנהלת בית הספר שפועלת בניגוד למוסכם. אמנם " אילנות" אולי מתאים להלך הרוח של שאר בתי הספר הממלכתיים ביישוב, אבל כאשר מדובר בבית ספר ממלכתי דתי חשוב שיהיה משהו שמבדיל את בית הספר משאר המוסדות שכולם ממלכתיים, השם רשב"י הוא אחד הסמלים המובהקים ביהדות ואין לנו להתבייש או להחביא שם זה, ההיפך הוא הנכון, מדובר על מושא לגאווה גדולה, לא ייתכן שבשם הקידמה יפגעו באמונתנו וברגשותינו. מי שמגיע לבית ספר ממלכתי דתי מכיר את הכללים, היתרונות והלך הרוח בבית ספר כזה ולכן אין מה להחביא מאחורי שם שאינו מזכיר שום סממן דתי. יש שטוענים שהשם רשב"י סובל מתדמית שלילית ביישוב, הדבר ממש לא נכון, ותמיד יהיו דעות חיוביות ושליליות על כל בית ספר, לכן יש להשקיע בתוכן חינוכי, ערכי ולימודי מתוך אמונה וערכים של אהבת תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל.היות וביישובינו בית ספר ממלכתי דתי אחד ויחיד עלינו לשאוף לקדם ערכיים דתיים, בניראות, בלמידה.

על מנת שנוכל לשמר את שם בית הספר חמ"ד רשב"י או לחילופין להציג את החלופה של חמ"ד אילנות רשב"י אני זקוקה למספר רב של חתימות ע"מ להציג בפני משרד החינוך,  עמדה של הורים שקולם לא נשמע.

במקביל פניתי בשאילתא למשרד החינוך לגבי ההליך עצמו ומהותו. 

מודה מראש על שיתוף הפעולה

דקלה שמש אמא של הראל מכיתה ד'

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו