סטודנטית ראויה לשבח

אין תמונה

מספר חתימות

40
 
40  
פורסם בתאריך: 13/01/2020
 

אנו סטודנטים ובוגרים של הפקולטה למשפטים וחניכים בפרויקט החונכות נקודת הפתיחה, ראינו להגיש את המלצתנו על הסטודנטית רשא זועבי, כתלמידה ראויה לשבח.

רשא זועבי היא סטודנטית שנה ד' למשפטים בשילוב עם תכנית המצטיינים של האוניברסיטה "אופקים".

רשא חרטה על דגלה את המצוינות ברמה האקדמית ואת המחויבות ברמה החברתית כלפי עמיתיה. עניין זה בא לידי ביטוי במעורבותה החברתית והאקדמית באוניברסיטה ובפקולטה בפרט. רשא הצטרפה בשנה א' למועדון הדיבייט של האוניברסיטה. בנוסף לכך, היא השתתפה ועודנה משתתפת במספר תכניות חברתיות ומסגרות אקדמיות שמטרתם עזרה לזולת. בין היתר נציין את תפקידה כחונכת אישית בפרויקט החונכות האקדמית; חונכת, מתגברת ורכזת בפרויקט "נקודת הפתיחה"; תלמידה לשעבר בקליניקה למשפט ומדיניות חינוך בהנחיית עו"ד הרן רייכמן וד"ר תמי הראל בן שחר ועוד.

מעורבותה של רשא נובעת ממספר סיבות. סיבה בולטת אחת היא הרצון שלה להצטיין ולהוות מודל לחיקוי לעיני שאר עמיתיה – בעיקר עמיתיה הסטודנטים הערבים – בפקולטה. בשיחות האישיות עם רשא, עולה בבירור רצונה להעביר מסר חד-משמעי, שעבודה קשה והתמדה יובילו להצטיינות. המסר העולה מהפצרותיה תמיד, הוא שעל כל אחת ואחד מאתנו לקבל החלטה להסיר את המחסומים, ולאחר מכן עלינו להשקיע את המקסימום על מנת להשיג את המקסימום שאנו יכולים.

קל לזהות כי רשא מרגישה מחויבות עמוקה למקום שבו היא מתחילה את הקריירה המקצועית – האוניברסיטה והפקולטה בעיקר. רשא סטודנטת בולטת הן חברית והן אקדמית. היא עובדת כעוזרת הוראה ומחקר עם מספר מרצים מהפקולטה; חונכת בקורס מיומנויות משפט ומידע; חברה בכתב העת 'דין ודברים' ועוד.

 

רשא לוקחת חלק פעיל מאוד בפרויקט נקודת הפתיחה ומקדישה מזמנה הפרטי לצורך מתן ליווי אישי ואנושי לכל אחד מאיתנו על מנת להקל את הנחיתה של שנה א' וזאת מתוך מודעות לקשיי שפה, גיל ותרבות שאנו נתקלים בהם בתחילת הלימודים. היא נותנת ומסייעת מכל הלב והיא תמיד זמינה לשאלותינו ואכפת לה שאנו מרגישים "שייכים" לפקולטה. כי כך, לדעתה נוכל להתקדם ולהצליח.

 

יש לציין בחיוב רב, את הובלתה לקורס הקיץ המקדים שהתקיים לראשונה בפקולטה. רשא פעלה רבות על מנת לגייס ולשכנע אותנו להצטרף לקורס הקיץ המקדים בטלפונים במהלך הקיץ וכן לאורך הסמסטר. בקורס עצמו, היא הכינה אותנו משפטית (על ידי המון כלים, לדוגמה כגון מקראות וטיפים לעבודה) ונפשית ברמות משמעותיות לקראת תחילת שנת הלימודים. בלעדיה ובלעדי הליווי שלה ושל יתר החונכים בקורס, יהיה קשה מאוד עלינו להשתלב בפקולטה ולהתמודד עם הקשיים כאמור. באמצעות הליווי החם שקיבלנו מצידה של רשא בקיץ, אנו בהחלט נעודד סטודנטים חדשים להשתתף בקורס ובפרויקט החונכות נקודת הפתיחה ונשאף יותר להיות חלק ממנו בעתיד. רשא נמצאת בקשר תמידי עם הגורמים האחראים (ד"ר אילן סבן, המזכירויות וחברי הסגל) והיא מבחינתנו החוט המקשר עם הפקולטה בהרבה עניינים. היא יוזמת פגישות עם האחראים בדיקנאט (רנא גובראן), על מנת להעצים ולשפר עוד יותר את פרויקט החונכות שהיא מובילה אותו. היא לא מהססת להיות זמינה אלינו גם מזמנה האישי.

 

רשא הפכה לכתובת המסייעת ותומכת לכלל הסטודנטים הערבים. היא מסייעת ועוזרת בכיף, לכל מי שפונה אליה (סטודנטים בשנים ב', ג' וד') בין אם היה סיוע בעניינים אקדמיים ובין אם סיוע אישי. יש לציין, כי רשא גם משתתפת בפגישות עם הנהלת הפקולטה שמטרתם קידום הסטודנטים הערבים. היא אף מסייעת רבות לגב' הדייה כיוף בבואה למפות ולסקור את הצרכים והפעילויות של הסטודנטים העברים מטעם הפקולטה.

 

בנוסף, רשא מספקת מענה לסטודנטים של שנה ג' (ובמיוחד סטודנטים ערבים) לקראת תקופת ראיונות ההתמחות. היא אף משתפת פעולה בהתנדבות עם עמותת "קו משווה" שמטרתה להכין את את הסטודנטים הערבים לקראת תקופת ההתמחות, וזאת על מנת לשפר את השירותים שהעמותה מציעה לסטודנטים, ובכך להביא יותר תועלת לסטודנטים. אגב, היא התראיינה לערוץ "BOKRA TV" המשודר בשפה הערבית מטעם עמותת קו משווה וסיפרה שם על חווית הלימודים ועל תקופת ההתמחות. רשא גם מסייעת לפקולטה ולמרכזי פרויקט ההשמה בהכנת הסטודנטים הערבים בשנה ג' לראיונות ההתמחות.

 

גם לאחר נסיבות אישיות קשות במיוחד שעברו עליה ועל משפחתה בשנה שחלפה, המשיכה רשא ללמוד קשה ולשמור על ממוצע ציונים גבוה במיוחד, להיות מעורבת בפקולטה ורכזת בפרויקט נקודת הפתיחה, וכן המשיכה לטפח את היחסים החברתיים החיוביים עם עמיתיה ויתר הסטודנטים.

 

לעניות דעתנו, מן הראוי לשקול בכובד ראש את הענקת הפרס לרשא זועבי, סטודנטית ראויה ומנהיגה, בשל פעילותה האקדמית והחברתית לפני כניסתה ללימודים באוניברסיטה ולאחר מכן, ובשל רצונה העז להצטיין, לבלוט ולעשות את המקסימום על מנת להשתלב בפקולטה במגוון המסגרות ולטפח את קשריה עם עמיתיה היהודים והערבים כאחד. מן הראוי לעודד אנשים אכפתיים שמנסים ככל האפשר לשנות את סביבתם לטובתם ולטובת זולתם. לבסוף, אנו סבורים, שמן הראוי כי הפרס יהווה אות תמיכה ועידוד מצד הפקולטה לאנשים כמוה.

 

מצ"ב: המלצות וקורות חיים. 

 

                                                                                  בכבוד רב,

                                                                                  סטודנטים ובוגרי הפקולטה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו