רמות פלורליסטית - פניה לראש העיר

אין תמונה

מספר חתימות

3,372
 
3,500  
בס"ד 21 יוני 2011 י"ט סיון תשע"א

 אדוני ראש העיר,

 אנו תושבי שכונת רמות ותושבי העיר ירושלים הצבענו עבורך בבחירות הקודמות מתוך תקווה שבתקופתך תוסר מעלינו העננה בדבר המשך מגורינו בשכונה ובעיר.

 

עד כה כתושבים, אנו שבעי רצון ממאמציך השונים לשמר את הרכב האוכלוסיות המגוון בשכונה.

 אנחנו מודעים ללחצים המופעלים עליך ע"י גורמים המעוניינים לראות את השכונה כחרדית נטולת אוכלוסיה ציונית, באמצעותם של נציגי הסיעות החרדיות השואפים לקדם  בשכונת רמות תהליך בחירות למינהל קהילתי אחד -  בעלת יישות משפטית אחת. (פגיעה בסטאטוס –קוו שינוי המצב הקיים לרעת הציבור הפלורליסטי).

 יובהר כי כל מהלך של שילוב בין שתי ההנהלות הנפרדות הפועלות כיום  בשכונה או כל פתרון  שינסה למצוא "שביל זהב" בדרך אחרת, רק יאיץ את תהליך ההתחרדות של השכונה והעיר וידחוק את רגלי התושבים החזקים והמממנים את  האוכלוסייה החלשה ו/או הנזקקת להנחות עירוניות לרבות בתשלומי הארנונה המתגוררת בעיר שנמנית בעיקרה על הציבור החרדי ,  מן העיר החוצה.

 

ראש העיר,  קשה לנו לדמיין מצב שדווקא אתה, בניגוד לקודמך שהיה חרדי והיה אמיץ דיו להורות על קיומם של שני מינהלים קהילתיים נפרדים, תוביל מהלך ניסיוני כגון זה.

 יצירת גוף אחד, שיכיל שתי קהילות בעלות תפיסות עולם שונה לחלוטין ומנוגדת לבד מהיותו יצירת גוף מלאכותי יוביל לחיכוכים יומיומיים ולהרמת "ידיים" של הציבור הציוני אשר בהעדר הנהגה מחויבת אליו ינטוש את השכונה והעיר כפי שמתבצע הדבר בפועל כבר כעת.

 אנו סמוכים ובטוחים כי תמשיך בקו אותו התוותה מתחילת כהונתך בכל הקשור לשכונה, לפיה השכונה תשמור על צביונה הפלורליסטי ותמשיך לפעול לחיזוקה גם בעתיד.

 אין לנו כל ספק שעמדה נחושה מצדך בהגנה על קיומם של שכונות מעורבות בעיר ועצירת המגמה של הפיכת שכונות מעורבות לשכונות חרדיות, תשפיע באופן חיובי הן על אוכלוסיית הצעירים הגרה בעיר כיום ומתלבטת היכן לקבוע את מגוריה בעתיד והן על היכולת להשפיע על אוכלוסיות חזקות לראות בעיר ירושלים אלטרנטיבה לגיטימית למגורים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/07/2011
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
24/06/2011
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
22/06/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
21/06/2011
העצומה נפתחה