דרישה משר החינוך ליישם את תוכניות החינוך לחיים משותפים ולמניעת גזענות

דרישה משר החינוך ליישם את תוכניות החינוך לחיים משותפים ולמניעת גזענות

מספר חתימות

244
 
5,000  

עצומה לשר החינוך מר יואב גלנט

 אירועי האלימות, השנאה, והגזענות שהתפרצו לאחרונה במלוא עוצמתם ההרסנית, המחישו שוב את הסכנה המאיימת על שלמות המדינה והחברה הישראלית יותר מכל אויב חיצוני.

 למרות התחייבות משרד החינוך להפעיל תוכניות חינוכיות לפיתוח סובלנות והיכרות בין המגזרים השונים (בהתאם למסקנות ועדת קרמניצר משנת 1996, ובעקבות דו"ח מבקר המדינה יוסף שפירא משנת 2016), לא מילא משרד החינוך את מחויבותו הערכית והחוקית הבסיסית והתמהמה ביישום התוכניות.

 בדו"ח המעקב לתיקון ליקויים שהתפרסם לפני מספר ימים, קבע מבקר המדינה מר מתניהו אנגלמן כי משרד החינוך אינו מקדם ומיישם באופן מספק את התוכניות האמורות בתחום זה. המבקר אף הזכיר כי בחוק החינוך הממלכתי, התשי"ג-1953 נכתב במפורש כי בין מטרותיו: חינוך לאהבת אדם, חינוך למתן יחס מכבד לתרבותו ולהשקפותיו של הזולת וכן חינוך לחתירה לשלום ולסובלנות בין בני האדם ובין עמים.

 לאחרונה, בעקבות מעשי האלימות הקשים, פרסם משרד החינוך סרטון הסברה מושקע בנושא – אך הצגת כוונות טובות במסר פיוס וסובלנות בתקשורת אינה מספיקה!

 אסור לנו לעמוד מנגד ולהיכנע להרס החברה הישראלית הרב-גונית ע"י קיצונים זורעי שנאה ופילוג. הצטרפו אלינו למאבק בשנאה, בהסתה ובגזענות, שהחלו כבר להרוס את מרקם החיים המשותפים בישראל וגבו קורבנות בגוף ובנפש. 

 אנו דורשים ממשרד החינוך לתקצב ולהאיץ מיידית את תוכניותיו בנושא חיים משותפים ולקדם תוכניות למפגשים קבוצתיים בין מגזריים, להפחתת גזענות וכדומה בכל מוסדות החינוך בארץ. כמו כן, אנו דורשים להתאים את תקציביהם של זרמי החינוך השונים על מנת למנוע אפליה של תלמידים במגזר זה או אחר.

 אנו דורשים מועדת החינוך של הכנסת לקיים פיקוח על משרד החינוך ולוודא שהתוכניות המוזכרות מופעלות ושדו"חות מבקר המדינה מיושמים כהלכתם.

 לא נפקיר את המדינה לקיצוניים ולשונאים - כי אין לנו ארץ אחרת!

העתקים:

 מר עמית אדרי, מנכ"ל משרד החינוך

דנה פרידמן, מנהלת המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת

הנהגת ההורים הארצית

מועצת ארגוני הילדים והנוער

המטה למאבק בגזענות בישראל

תקווה ישראלית

יוזמות אברהם

עמותת סיכוי

תג מאיר

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/05/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
25/05/2021
העצומה נפתחה