רעננה חייבת תחנת כיבוי אש

רעננה חייבת תחנת כיבוי אש

מספר חתימות

677
 
2,000  

רעננים יקרים,

רעננה חייבת תחנת כיבוי אש בשטחה. זהו צו השעה !!!

כך קובעים נציב כבאות והצלה ראשי, רב טפסר דדי שמחי וצוותו, אשר התריעו בפני הנהלת העיר כמה וכמה פעמים, על כך ששירותי הכיבוי חורגים מזמן התגובה הנדרש לשריפות ברעננה והדבר עלול לעלות בחיי אדם !!!

כידוע, שירותי הכיבוי כיום מגיעים אלינו מתחנה הנמצאת ליד ביה"ח מאיר בכפ"ס. מזה כמה שנים (עבודת מטה שהחלה ע"י ראש העיר דאז, זאב בילסקי), עומדת על הפרק הקמת תחנת כיבוי ברעננה על שטח עירוני המיועד למבני ציבור (שטח חום), ברחובות ויצמן פינת החרושת, במימון מלא של המדינה, בהשקעה של 20 מיליון שקלים ולצידם מחסני חירום עירוניים גם הם במימון המדינה.

ביום 30.1.2020 סיכמנו בדיון בנוכחות ראש העיר, חיים ברוידא, נציב כבאות והצלה ראשי, רב טפסר דדי שמחי וצוותו, ראש מינהל הדיור הממשלתי, נציג משרד הפנים, הח"מ כסגן ראש העיר והממונה על הביטחון העירוני, וצוות מקצועי מעריית רעננה, על הקמת תחנת הכיבוי המיוחלת. לצער כולנו, לאחר זמן קצר, מר ברוידא חזר בו מהסיכום וביטל את הקמת התחנה, בניגוד להפצרות נציבות כבאות והצלה וכל גורמי המקצוע בעריית רעננה. נציב כבאות והצלה חזר והתריע כי הדבר עלול לעלות בחיי אדם של תושבי העיר !!!

ודאי תשאלו מדוע ביטל ברוידא את הסיכום על הקמת תחנה – שאלה טובה, שאיש מכל השותפים ואנשי המקצוע לא מבין. כיוון שעריית רעננה אמורה לספק את הקרקע בלבד (מדובר בקרקע המיועדת להקמת מבנה ציבור – קרקע חומה, אשר לפני שנים ניתנה לעריית רעננה ממינהל מקרקעי ישראל לטובת מבנה ציבור), ונציבות כבאות והצלה תקים את התחנה – על חשבונה המלא, בעלות של 20 מליון שקלים.

יתרה מכך, שריפה גדולה שהתחוללה לפני כמה חודשים בתיכון אביב, בשכונת 2005, בה נשרפה כליל כיתת לימוד הצמודה לכניסה ראשית של מבנה ביה"ס, ובנוסף גרמה נזקי עשן גדולים בביה"ס, היתה עלולה להיגמר באסון, אלמלא התחוללה בדרך נס ביום שבת, עת ביה"ס היה ריק מתלמידים. גם לאחר אירוע זה, לא חזר בו ראש העיר, והקמת התחנה אינה מתקדמת.

בימים אלה, נציבות כבאות והצלה מחפשת חלופה להקמת התחנה מחוץ לרעננה. אם יאתרו חלופה שכזו, רעננה תישאר שנים רבות ללא שירותי כיבוי בשטחה לשנים רבות. אולי יקצו לנו בעתיד רכב אחד לכוננות, אבל לעיר המתפתחת לגובה, זה אינו מספק. גם המצב הכלכלי במדינה והגבלות תקציביות שישנן כיום על תקציבי הפיתוח של נציבות כבאות והצלה, מעמידים את הקמת התחנה הכה חיונית לחיי כולנו, בסכנה.

הצטרפו אלינו לקריאה לנציבות כבאות והצלה, לראש העיר, למשרד לביטחון פנים ולמבקר המדינה להתערב בסוגיית הקמת התחנה, ולהכריח את ראש העיר לעמוד בסיכום אליו הגענו ביום 30.1.2020, ולהתחיל בהקדם בהקמת תחנת כיבוי אש. מדובר בחיים של כולנו.

אנא חיתמו על העצומה (תושבי רעננה בלבד, מעל גיל 18). 

 בברכה,

ניר קריסטלחבר מועצת העיר, רעננה(לשעבר סגן ומ"מ ראש העיר, הממונה על הביטחון העירוני)

054-4334118, [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/04/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
24/04/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/04/2021
העצומה נפתחה