הגבלת הפעילות בפרדייב

הגבלת הפעילות בפרדייב

מספר חתימות

0
 
1,000  
פורסם בתאריך: 26/05/2022
 

לכבוד:

אסיף איזק,  ראש המועצה האזורית חוף הכרמל 

יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל

איתמר בן דוד יור, לשכת התכנון המחוזית חיפה

מוטי שמואלי, רת"א – ראש אגף תשתיות

 

אנו תושבי חוף הכרמל קוראים לפעול לצמצום או ביטול הפעילות התיירותית במועדון הצניחה פרדייב - "השמורה האווירית פרדייב"

מהטעמים הבאים:

  1. פעילות המטוסים ב"שמורה האווירית פרדייב" רועשת מאד. המטוס ממריא וחג מעל הישובים במשך שעות רבות. אם בעבר היה הרעש מצומצם בשעות בסוף השבוע בלבד, כיום פעילות המטוסים היא כמעט בכל ימות השבוע ברוב שעות האור. עוצמת הרעש התגברה מאוד בתקופה האחרונה ומתמשכת לאורך שעות.
  2. הפעילות הרועשת של המטוסים מפריעה גם למבקרים בשמורה ובחוף הים הבאים מכל הארץ להנות משקט ורוגע בביקור בשמורת טבע מדהימה לאורך החוף ומקבלים רעש בלתי סביר ובלתי פוסק.
  3. זיהום רעש מתמשך גורם לנזקים בריאותיים, לאי שקט ,לעצבנות לכלל האוכלוסיה ובייחוד לאוכלוסיה מבוגרת.
  4. על פי הנספחים האקוסטיים הרעש בכלל לא אמור להגיע לבתי התושבים מסביב למנחת. על מסלולי צבירת הגובה להצנחת הצנחנים שנקבעו בנספחים האקוסטיים להיות מעל לים, בפועל צבירת הגובה נעשית פעמים רבות מעל לבתי התושבים.
  5. הפעילות הרועשת במנחת אינה מוגדרת ואינה נאכפת: אין הגבלה על כמות הטיסות, זמני הטיסות, סוג המטוסים, או סף הרעש המותר מעל לבתי התושבים. המצב היום הפך להיות בלתי נסבל ומהווה פגיעה בלתי מידתית באיכות החיים.
  6. הפעילות הנהנתנית מועילה רק לבעלי המועדון, לאורחים שמגיעים לצנוח, וקומץ צעירים העובדים באתר.
  7. אנו קוראים להגדיר ולהגביל את הפעילות במנחת, או לבטלה לחלוטין!
  8. לעתיד הקרוב - יש לנקוט את כל האמצעים הנדרשים ולא לאפשר כל הגדלה או שימושים נוספים למנחת שניראה על פניו שהוא נמצא במסלול ישיר להפוך לשדה תעופה, שיפגע אנושות ולא יאפשר חיים סבירים באזורים הקרובים לשדה התעופה.
  9. הגדרה מדויקת ברשיון העסק של המתחם חייבת לקבוע שעות פעילות מותרות של המטוסים, כמות הטיסות וההפרעה האקוסטית המותרת לסביבה הקרובה, נדרשת אכיפה קבועה ע"י המשרד לאיכות הסביבה.

לאור זאת אנו מבקשים מראש המועצה והגורמים התכנונים לפעול לסגירה או צימצום הפעילות התיירותית במנחת פרדייב הבונים.

ט.ל.ח.