תחבורה ציבורית היברידית במועצה איזורית מנשה

אין תמונה

מספר חתימות

245
 
500  

החיים במועצה האזורית מנשה מלווים בבעיית ניידות קבועה ונרחבת עבור מגוון תושביה. כמו במרחבים כפריים רבים המתאפיינים ביישובי מגורים קטנים ומבוזרים גאוגרפית גם במנשה קיימים מרחקים גדולים בין אזורי המגורים לאזורי התעסוקה, המסחר, הבילוי והשירותים הציבוריים. בנוסף לכך התחבורה הציבורית הקיימת כיום מספקת שירות מצומצם, וגם זה אינו מותאם לצורכי התושבים (שעות, תדירות, יעדים, ומסלולים)

כתוצאה מכך תושבי המועצה נאלצים להתנייד ברכב פרטי לכל מטרה בעוד התחבורה הציבורית נותרת ריקה מנוסעים. תושבים רבים משמשים כ "נהגי מוניות" עבור קרוביהם : קשישים, נכים, צעירים לאחר שחרור, חיילים, בני נוער וילדים  וזאת על מנת לאפשר לאלה להגיע ליעדיהם או לתחבורה ציבורית מחוץ למועצה (עבודה, צבא, חברים, חוגים, בילויים קניות וכו').

מתחילת חודש יוני 2021  מתקיים פיילוט במועצות האזוריות עמק חפר ולב השרון הנקרא : QUICKER – שירות תחבורה היברידי לפי הזמנה, שנועד לענות על הצרכים התחבורתיים של המרחב הכפרי ולהגדיל את האטרקטיביות של התחבורה הציבורית ואת מספר הנוסעים בה.

שירות QUICKER מופעל בשיתוף פעולה של משרד התחבורה וחברת קווים עם המועצות האזוריות ומאפשר הזמנה מראש של נסיעות באוטובוס באמצעות אפליקציית  MOOVIT  או במוקד השירות הטלפוני מתחנות איסוף קבועות אל יעדים קבועים.

  אנו, תושבי המועצה האזורית מנשה החתומים מטה, מבקשים למצוא פתרון הולם לבעיית הנגישות התחבורתית הקיימת ברחבי המועצה, ולפעול להפעלת הפיילוט המדובר גם בתחומי המועצה שלנו, לרווחת כל התושבים. מעבר לשיפור הנגישות בתוך שטחי מועצת מנשה, שירות זה הוא בעל חשיבות לאומית, בשל הפחתת השימוש ברכבים פרטיים, הנגשת הניידות התחבורתית לנטולי המכונית או רישיון, הפחתת הסיכון לפגיעה בגוף ונפש מתאונות דרכים, צמצום עומסי התנועה למרכז והפחתת זיהום האוויר והנזק הסביבתי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

05/08/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/08/2021
העצומה נפתחה