דתיים למען הורות לכל אדם

דתיים למען הורות לכל אדם

מספר חתימות

327
 
10,000  

"אמא, יש לי משהו לספר לך... לעולם לא יהיו לי ילדים משלי".

במדינת ישראל של היום, אחד מכל עשרה ילדים עלול להיקלע למציאות שבה לא תהיה לו יכולת לממש את כמיהתו לילדים משלו. זה יכול להיות הילד של כולנו.

אנחנו, אנשים דתיים ונשים דתיות החתומים מטה, כואבים וכועסים בעקבות חוק הפונדקאות שעבר השבוע בכנסת. משנת 1996, החוק בישראל מאפשר לזוגות לעבור הליך פונדקאות בארץ, ובתנאי שהם הטרוסקסואלים. החוק החדש שעבר השבוע בכנסת פותח את שעריו גם לנשים יחידניות לעבור בארץ הליך פונדקאות. כתוצאה מלחצים שהופעלו מצד חברי כנסת דתיים וחרדיים, הגברים, נשארו בחוץ. חוק הפונדקאות אוסר על גברים (בין אם מדובר בזוגות הומואים ובין אם מדובר בגברים יחידניים) להפוך להורים באמצעות הליך פונדקאות בארץ.

 עצומה זו איננה מתיימרת לנקוט עמדה בשאלה אם הפונדקאות היא מוסרית או לאאלא רק להתנגד לאפליה הנובעת מהמחשבה שזוג גברים לא ראויים להיות הורים. על עצומה זו חתומים גם אנשים המתנגדים לפונדקאות, וגם אנשים שהם בעד פונדקאות. המכנה המשותף של כולנו הוא שאנו אנשים דתיים הסוברים שזוג גברים ראויים להיות הורים.

אך במדינת ישראל של היום, גברים רבים לעולם לא יהיו הורים. זאת משום שמשמעותו של החוק החדש היא "גזר דין עריריות" עבורם.

מדוע?

רבים מהגברים הללו לא יוכלו לעבור את תהליך הפונדקאות בחו"ל, מפאת העלויות הגבוהות (עלות הפונדקאות בחו"ל מגיעה לחצי מיליון שקלים להריון אחד, בתקווה שהוא מסתיים בהצלחה. בארץ עלות התהליך היא 250 אלף שקלים). גם בני המזל שיש להם את המשאבים הכלכליים, לא תמיד יכולים לעקור לחו"ל על מנת לבצע את התהליך.

לאחר שהמדינה החליטה להתיר פונדקאות, ובכך לאפשר לזוגות רבים להתברך בפרי בטן,  היא נוהגת כעת בגברים באופן מפלה ואבסורדי, וגוזרת על רבים מהם חיים ללא ילדים. (כידוע, בארץ גם אפשרות האימוץ נמנעת לרוב מזוגות שאינם הטרוסקסואלים).

מדוע רק דתיים חותמים על העצומה?

אנחנו, אנשים דתיים ונשים דתיות, לוקחים אחריות על הקלקול שמתרחש כאן "בשם הדת". הסיבה שהמדינה כיום מונעת פונדקאות מגברים, מבוססת על הנחת היסוד שדתיים צריכים להתנגד להורות של זוג גברים. איננו מצביעים כאן בהכרח בעד פונדקאות, אלא רק מצביעים נגד הנחת היסוד הזו. אנו מבינים שכל עוד דעת הקהל לא תכיר בהורות של גברים יחידניים או זוג גברים, יוותרו גברים רבים, עריריים לכל ימי חייהם!

האם נוכל בבוא היום, לעמוד בפני בית דין של מעלה, ולהצדיק את העובדה שבאשמתנו, גברים רבים נותרו עריריים? האם נוכל לקחת אחריות על דמעותיהם, בבדידותם, לילה לילה, גם כאשר הם בני ארבעים, חמישים, שישים, תשעים, ללא ילדים משלהם?  

אילו ישמעו בציבור הדתי קולות רבים יותר שמתנגדים לאפליה החמורה הזו, בין גבר לאישה, בין אדם לאדם, ייתכן שהנציגים הדתיים בכנסת יבינו שיש גם ציבור דתי שחושב אחרת.

אנחנו, אנשים דתיים שמבינים ומזדהים עם כמיהתו של כל אדם באשר הוא אדם לילד, דורשים מנציגינו הדתיים בכנסת, לגלות חמלה ואנושיות כלפי כל אדם המשתוקק לילדים.

במדינת ישראל יש ילדים שלעולם לא יזכו להיות הורים. אלו יכולים להיות הילדים של כולנו. בואו נדאג שזה לא יקרה יותר לאף אחד. 

 * מטרת העצומה לעורר מודעות לנושא. אם נגיע למספר חתימות גדול, היא תישלח לכנסת.

** אנא הפיצו גם לאנשים לא דתיים, על מנת שאלו יפיצו לחבריהם הדתיים. תזכו למצוות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

13/07/2018
העצומה השיגה 100 חתימות!
12/07/2018
העצומה השיגה 50 חתימות!
10/07/2018
העצומה נפתחה