מצלמות עם גישה אל ההורים בגני הילדים

מצלמות עם גישה אל ההורים בגני הילדים

מספר חתימות

55
 
51  

27.12.2018 נחקק חוק המחייב התקנת מצלמות בגני הילדים, חוק זה הוא התקדמות לכיוון הנכון למען מניעת אלימות כלפי ילדים קטנים במסגרות החינוך, אך הוא אינו מספיק.

בחוק זה קיימות מספר בעיות:

את המצולם בסרטון המעון מוחק 30 יום מיום הצילום. דבר זה מהווה בעיה מפני שיכולים לעבור חודשים מבלי שאף אחד יעבור על חלק מהצילומים וידע מה קורה בגן ביום-יום.

הצפייה בצילומים ו/או עשיית כל שימוש אחר בהם, תהיה מותרת אך ורק באמצעות צו של בית משפט. אף על פי כן, למשטרת ישראל ורשויות התביעה קיימת רשות להשתמש בצילומים לשם מניעת ביצוע עבירה, חקירת עבירה או ניהול הליך פלילי. כלומר אין להורים גישה ישירה אל כל המצולם בגן ועליהם לעבור תהליך בירוקרטי כזה או אחר כדי לצפות את במצולם בגן, מה שמפחית את הסיכוי ומגדיל את הזמן שיקח למנוע את הפגיעה.

אנו מציעים חוק שבו על כל גן להציע להורים פלטפורמה נגישה דרכה יוכלו לצפות במצולם במצלמות בזמן אמת וגם לצפות בצילומים מימים קודמים. בנוסף אנו מציעים שתקופת הזמן עד מחיקת הצילומים תוארך ל-60 ימים על מנת שהראיות למקרה אלימות לא יימחקו ויאבדו.

החוק לא יחול על –

1. מעון יום לפעוטות הפועל במקום המשמש גם למגורים;2. מעון יום לפעוטות שחוק פיקוח על מעונות יום לפעוטות לא חל עליו בשל הוראות סעיף 61 לחוק האמור, למעט מעון יום שיקומי;3. מעון יום לפעוטות ש-70% מהורי הפעוטות השוהים בו התנגדו בכתב להפעלת מצלמות במעון בהתאם להוראות חוק זה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/05/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/05/2022
העצומה נפתחה