הגדלת האבטחה בבית הספר ניצני הנגב

הגדלת האבטחה בבית הספר ניצני הנגב

מספר חתימות

216
 
350  

לכבוד

ניר זמיר, ראש המועצה

ואדים קוזלוב, קב"ט המועצה ומנהל מחלקת ביטחון

 

בקשה להגדלת האבטחה בבית הספר ניצני הנגב

 

אנו, הורי בית הספר ניצני הנגב, מודאגים מהחזרה של עבודות בנייה בקיבוץ בית קמה עם פועלים ממזרח ירושלים בעלי תעודות זהות כחולות.

בעקבות הודעות שקיבלנו על חזרה של עבודות בנייה בקיבוץ בית קמה עם פועלים ממזרח ירושלים בעלי תעודות זהות כחולות, עולים חששות רבים בקרב ההורים. המצב הבטחוני עדיין לא יציב, והחזרת בעלי תעודות כחולות לעבודה לא מהווה הבטחה להסרת האיום בצורה מוחלטת. אלא נלקחה מתוך מכלול שיקולים מדיניים.

בנוסף, החייץ כמו גם גדרות ההפרדה והשערים של היישוב נבנים ע"י אותם פועלים עבורם נדרשת האבטחה. כשיעלה הצורך לפתוח מעבר בגדר או להסיר אותה עבור מתווה חדש – הם אלו שיחתכו ויחפרו בעצמם. ברשות הפועלים היכרות עם השטח, כמו גם את הידע והאמצעים המלאים למעבר המכשולים הפיזיים.

הודעת ועד בית קמה מצביעה על כך שראש המועצה סבור שאין צורך בתוספת אבטחה, למרות שיש רק שומר חמוש אחד בשער בית הספר.

אנחנו חולקים בתוקף על השקפה זו. אנו סבורים שיש סיכון ממשי לביטחון ילדינו, וכי יש צורך בתוספת אבטחה כדי להפחית את הסיכון. אנו גם מקשים ומאתגרים את ראש המועצה להחזיר תשובה בעניין –

• האם העסקת עובדים בעלי תעודת זהות כחולה מעלה את הסיכון הבטחוני הנשקף לילדי המועצה הלומדים בבית הספר?

עבורנו, זוהי לא שאלה רטורית. היא אקוטית ואנחנו מצפים לתשובה, שכן אם יש סיכון הרי שאנחנו מחויבים לעשות את כל שביכולתנו על מנת להפיג או למתן אותו בכל אמצעי. מצד שני, נשמח לשמוע אם ראש המועצה סבור שאין סיכון כלל.

במתחם בית הספר יש 4 שערים, אבל רק שומר אחד. מעמדת השער המרכזי ניתן לראות שני שערים בלבד, אך לא את החלק האחורי של בית הספר. השומר לא מסוגל לפקח על כל השערים בו זמנית.

בנוסף, גדר מתחם הבנייה נמצאת כ-100 מטרים ממתחם בית הספר, ויש קו ראות ושמיעה טוב אל מתחם ההסעות ולרחבה המרכזית. במידה ויהיה למי מהגורמים באתר עניין בביצוע פעולת טרור, אין לנו ספק שהמטרה המושכת ביותר סביבו תהיה בית הספר, וכי אין במקום הרתעה מספקת כנגד.

שמירה במתחם בית הספר חשובה במיוחד בנקודות הכניסה והיציאה הקלות, בהן אין גדר רציפה, או כחלופה טובה נדרשת שמירה בתוך מתחם הקיבוץ מול אתר הבניה. ברור לנו שהעניין מעסיק גם את תושבי קיבוץ בית קמה, אך האחריות לבטיחות ילדי המועצה הנמצאים במתחם היא על המועצה ולא בידי היישוב. אנו סבורים שזוהי אחריות המועצה לדאוג לביטחון ילדי המועצה.

 במהלך איסוף המידע והכנת הבקשה, עלו רחשים רבים ודעות שונות מקהל ההורים. יש הורים שקוראים להפסקת הבאת הילדים לבית הספר מפאת חוסר הביטחון, ויש הורים בתפקידי משק קריטיים שאין להם אפשרות להצטרף למהלך כזה. יש גם הורים שאינם מעוניינים בו. יחד עם זאת, יש הסכמה רחבה בבקשה לתגבור השמירה.

המועצה ובית הספר מחויבים למענה לכלל הציבור, ובבקשה זו אנו כוללים את הדרישה המיידית והדחופה ביותר.

יש מניעה כלשהי או התנגדות לתגבור האבטחה פרט לתקציב?

אין דבר חשוב מלהגן על ילדינו!

• אנו קוראים למועצה לדאוג לשמירה מספקת עבור בית הספר

 

מצפים לתשובה מהירה ודחופה,

הורי בית הספר ניצני הנגב

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

24/01/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/01/2024
העצומה נפתחה