הערכות מחודשת של המחלקות הפוליטיות

הערכות מחודשת של המחלקות הפוליטיות

מספר חתימות

0
 
100  
פורסם בתאריך: 01/08/2020
 

שלום רב,

במהלך הימים האחרונים נחשפנו לעובדה שמזכירות התנועה הקיבוצית קיימה דיון בנושא הערכות מחודשת של המחלקות הפוליטיות ב 19.7 ללא נוכחות של רכזי המחלקות הפוליטיות ומתוכננת לקיים דיון נוסף כבר ביום ראשון הקרוב, 2.8, שלאחריו יובא הנושא לדיון ואישור במועצת התנועה. במסגרת הצעה זו, אנו למדים, מתכננת התנועה לסגור את המחלקות הפוליטיות בפועל.

הצעה כזו המשנה "סדרי עולם", ראוי לה שתתנהל באופן ציבורי פתוח ומשתף של הציבור, לפחות אלו שהנושא חשוב להם. אין זה סביר באופן מוחלט שנושא כזה יידון ויוחלט בלי שרכזי המחלקות הפוליטיות והנאמנים הרבים שפעילים באותם מחלקות יהיו שותפים לדיון המכין את ההצעה שבסופו של תהליך, מגיעה למזכירות ולמועצה.

ברצוננו להזכיר שלפני שנה נערך דיון בהצעה זו או דומה לה, במועצת התנועה. ההצעה הורדה מסדר היום תוך התחייבות לקיים דיון ציבורי מסודר בנושא, דיון שלא התקיים עד היום.

מכיוון שכאמור, התבהר לנו רק בימים האחרונים על הדיונים המתנהלים בימים אלו בתנועה בנושא בלי שהמחלקות הפוליטיות יהיו מעורבות ומיודעות על ההצעות הנידונות, אנו מבקשים בכל לשון של בקשה, לדחות את הדיון בקריאה שניה במזכירות התנועה המתוכנן להיום ולקיים דיון ציבורי מסודר בנושא שיכלול:

1 דיון מסודר במחלקות הפוליטיות בשיתוף נאמני המחלקות על ההצעה להערכות המחודשת בתחום.

2 הקמת צוות משותף שינסה לבנות הצעה משותפת ומוסכמת ככל שניתן בין מזכירות התנועה והמחלקות הפוליטיות.

3 שיתוף המנהיגות הפוליטית של המפלגות בדיונים.

4 דיון ציבורי פתוח במועצת התנועה.

בהקשר של הדיון במועצת התנועה ברצוננו להבהיר שדיון זה לא יכול בכל מקרה, להתקיים במתכונת של זום. רשם האגודות נתן הנחיות ברורות בנושא והבהיר שלא יכולות להתקבל החלטות בזום בנושאים בהם ניתן לדחות את הדיון ולאפשר דיון ציבורי מסודר בנושא הנידון. זהו בהחלט אחד המקרים הללו ואנו דורשים שכך יהיה ונעמוד על כך.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו